اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

دستگیری مسافر تهران در راه آهن کرمان

دستگیری مسافر تهران در راه آهن کرمان

فرمانده پلیس راه آهن پلیس پیشگیری ناجا با اعلام کشف 4 میلیارد و 500 هزار ریال ارز خارجی و دستگیری یک نفر گفت: مبارزه جدی با قاچاق کالا و ارز در حریم خطوط ریلی راه آهن از اولویت های اصلی این پلیس است.

سردار "حشمت اله ملکی " در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: در راستای مبارزه با قاچاق ارز و کمک به اقتصاد داخلی، همکارانم در پلیس راه آهن کرمان از مسافر تهران مقدار 4 میلیارد و 500 هزار ریال ارز خارجی فاقد مدارک مثبته کشف و ضبط کردند.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه ارزهای مکشوفه شامل 6 هزار و 180 دلار آمریکا، 11 هزار و 200 یورو و 140 فرانک سوئیس جمعا به ارزش 4  میلیارد و 500 میلیون ریال برآورد شده است، افزود: نظر به اینکه هیچ گونه مدارک مثبت از سوی این مسافر در خصوص ارزهای همراه ارائه نشد لذا تمامی ارزها ضبط و به همراه متهم برای سیر مراحل قانونی تحویل مبادی ذیربط شهرستان بم شد.

فرمانده پلیس راه آهن کشور به مسافرانی که قطار را به عنوان وسیله سفر خود انتخاب می کنند، توصیه کرد: از انتقال و جابه جایی هرگونه ارز خارج از مقررات (10 هزار دلار سقف ارز مجاز برای مسافر) خودداری کنند در غیر این صورت با فرد متهم برابر قانون برخورد خواهد شد.#پلیس 

کپی