اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

پنجاهمین جشنواره فیلم «رشد» آغاز به کار کرد

پنجاهمین جشنواره فیلم «رشد» آغاز به کار کرد

​پنجاهمین جشنواره بین المللی فیلم «رشد» با حضور مدیران داخلی سازمان پژوهش و برنامه ریزی صبح امروز آغاز به کار کرد.

 پنجاهمین جشنواره بین المللی فیلم «رشد» با حضور مدیران داخلی سازمان پژوهش و برنامه ریزی صبح امروز شنبه ۲۵ بهمن ماه در سینما فلسطین آغاز به کار کرد.

حضور ۱۰۰ فیلم از دوره چهلم جشنواره در کتب درسی

در ابتدای این مراسم سعید بدیعی دبیر پنجاهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «رشد» از بازنگری در فرایند برگزاری جشنواره به واسطه اپیدمی کرونا خبر داد و گفت: امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا، تمامی جشنواره‌ها و حتی جشنواره فیلم فجر نیز دچار رکود بودند و نسبتاً کم فروغ‌تر برگزار شدند بنابراین ما سعی کردیم فرایندها را مجدداً بازنگری کنیم.

وی ادامه داد: برخلاف اغلب پیش بینی‌ها، که می‌گفت به واسطه کرونا تولید فیلم کاهش خواهد داشت، آثار بسیار خوبی از نظر کمیت و کیفیت به دبیرخانه رسید تا جایی که در بخش ملی نزدیک به ۴۱۱ فیلم به دست ما رسید. از بین این آثار که توسط معلمان و دانش آموزان تولید شده، بالغ بر ۶۰ اثر به بخش مسابقه راه یافت.

دبیر پنجاهمین جشنواره بین المللی جشنواره فیلم «رشد»، درباره نمایش این آثار بیان کرد: این آثار از امروز در بین برنامه‌های درسی شبکه‌های آموزش برای دانش آموزان پخش خواهد شد.

بدیعی، دریافت بیش از ۲ هزار اثر را در بخش بین‌المللی یک موفقیت دانست و اظهار کرد: در این دوره بالغ بر ۲ هزار و ۸۳۹ اثر در بخش بین‌الملل به دست ما رسید که از این بین بالغ بر ۱۱۱۰ اثر پذیرفته شد.

وی از استخراج بیش از ۱۰۰ فیلم مربوط به دوره‌های گذشته جشنواره خبر داد و تاکید کرد: با توجه به اینکه در این دوره تمرکز بیشتر ما بر استفاده از آرشیو، فیلم‌های جشنواره بود، دوره چهلم جشنواره مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت نزدیک به ۱۰۰ فیلم مرتبط با کتاب‌های درستی از آن استخراج شد که حتی با صفحه کتاب نیز تطبیق داده شد تا انشاالله امکان استفاده از آن در بخش بارکد رمزگذاری شده، فراهم شود.

دبیر پنجاهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «رشد»، از بررسی آثار در فضای استانی خبر داد و افزود: پس از پایان جشنواره، فیلم‌ها و آثار به نمایش درآمده در فضای استانی نیز به شکل غیر حضوری و با فرمت کارشناسی تحلیل و بررسی خواهد شد./ایلنا

کپی