اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

تجار محموله صادراتی به مرز افغانستان نفرستند

تجار محموله صادراتی به مرز  افغانستان نفرستند

سخنگوی گمرک اعلام کرد: بدنبال وقوع آتش سوزی در مرز اسلام قلعه ( افغانستان) تجارتا اطلاع ثانوی از ارسال محموله صادراتی به این منطقه خودداری کنند

«سیدروح اله لطیفی» سخنگوی گمرک در این باره گفت: حدود ساعت ۱۲و۳۰دقیقه امروز، تانکر گازی در گمرک اسلام قلعه، افغانستان منفجر شد.

وی افزود: گمرک دوغارون خراسان رضوی برای بازگشت کامیون ها و دور شدن از خطرات احتمالی برای محموله ها مسیرهای ورودی را باز گذاشته است.

لطیفی توضیح داد: کامیون های حامل گاز و سوخت از محل خارج شده اند، و سایر کامیون ها نیز در پاسگاه ۱۷شهریور که بیش از پنج کیلومتر با محل انفجار فاصله دارد، مستقر خواهند شد.

سخنگوی گمرک افزود: گمرک از هلال احمر و سایر نهادهای امدادی و امنیتی برای مهار آتش و انجام اقدام‌های ضروری و ارسال بالگرد،  پیگیری هایی داشته که امیدواریم هر چه زودتر مشکلات پیش آمده مرتفع شود.

لطیفی در پایان تاکید کرد: درخواست می شود از تجار تا اطلاع ثانوی از ارسال محموله صادراتی ممانعت کنند و از کارکنان گمرک نیز  خواسته شده تا از محل آتش سوزی فاصله بگیرند. اکنون در زمان انتشارخبرازتلفات احتمالی این حادثه گزارشی منتشر نشده است./ایرنا

کپی