اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

۸۰ درصد تخت‌های بیمارستان آبادان در اشغال بیماران کرونایی است

۸۰ درصد تخت‌های بیمارستان آبادان در اشغال بیماران کرونایی است

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: ۸۰ درصد ظرفیت تخت‌های بیمارستان طالقانی آبادان محل بستری بیماران مبتلا به کووید ۱۹ پر شده است.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی آبادان شکراله سلمان‌زاده شنبه اظهار داشت: رعایت نکردن دستور العمل‌های بهداشتی از سوی مردم به ویژه اصناف و برخی ادارات موجب شد تا منطقه جنوب غرب خوزستان وارد پیک جدید کرونا شود.

وی افزود: در حال حاضر تمام تخت‌های بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان طالقانی آبادان پر شده است و ظرفیت دیگر تخت‌های آن نیز تا ۸۰درصد تکمیل است . با توجه به شرایط نگران کننده ناشی از شیوع کرونا بیم آن می رود از ظرفیت دیگر بیمارستان‌های منطقه جنوب غرب خوزستان برای بستری بیماران کرونایی استفاده شود.

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان تنها راه علاج و پیشگیری از بیماری کووید ۱۹ را پیشگیری عنوان کرد و گفت: ظرفیت های درمانی آبادان ، خرمشهر و شادگان در جنوب غرب خوزستان بیش از این نمی‌توانند پاسخگوی بیماران کرونایی باشند لذا عاجزانه از مردم شهرهای مذکور در خواست می شود دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کرده و با کادر درمان همکاری کنند.

سلمان‌زاده بیان کرد: با وجود شرایط بحرانی هنوز افرادی بدون ماسک در سطح شهر تردد می‌کنند، در تجمع، تالار یا مراسم‌ حضور پیدا می‌کنند که اینگونه رفتارها پایانی تلخ را رقم خواهد زد.

وی با بیان اینکه دستورالعمل‌های بهداشتی باید همانند گذشته رعایت شوند گفت:  کنترل کرونا تنها وظیفه کادر بهداشتی و درمانی نیست بلکه باید دیگر مجموعه‌ها در کنار کادر درمان باشند.

سلمان زاده افزود:در ۲۴ ساعت گذشته ۷۵ مورد جدید کرونا در جنوب غرب خوزستان شناسایی شدند که شامل ۲۷ نفر در آبادان، ۱۵ نفر در خرمشهر و ۳۳ بیمار در شادگان می باشند ضمن اینکه روز گذشته نیز ۲۶ بیمار کرونایی در بیمارستان طالقانی آبادان بستری و ۲۲ فرد بهبود یافته از این بیمارستان مرخص شدند.

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت:در این مدت ۲ بیمار کرونایی در آبادان و شادگان جان خود را از دست دادند و در حال حاضر  ۱۲۷ بیمار در بیمارستان طالقانی آبادان بستری هستند.

بر اساس اعلام سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان موارد ابتلا به کرونا در این استان سیر صعودی به خود گرفته و این امر موجب شد تا مجددا محدودیت‌های جدیدی در هشت شهر خوزستان اعمال شود.

بنا به اعلام دانشگاه علوم پزشکی اهواز هشت شهر اهواز، دزفول، شادگان، آبادان، خرمشهر، شوشتر، ماهشهر و کارون در وضعیت قرمز  و شهرهای شوش، امیدیه، سوسنگرد، مسجدسلیمان نارنجی و مابقی شهرستان‌های خوزستان در وضعیت زرد کرونا قرار دارند.

۳۵دریافت‌کننده واکسن کرونا در آبادان در سلامت کامل هستند

معاون درمان دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: ۳۵ دریافت‌کننده واکسن کرونا که شامل کادر درمان بیمارستان طالقانی آبادان می باشند در سلامت کامل بسر می برند.

به گزارش  ایرنا از دانشکده علوم پزشکی آبادان هوشان شریعتی شنبه افزود: همکاران بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان آیت‌اله طالقانی آبادان همزمان با سراسر کشور واکسن اسپوتینک وی را دریافت کردند که تا امروز هیچگونه عارضه خاصی نداشتند.

به گزارش ایرنا ۶۰۷ هزار نفر از خدمات ۳۰مرکز شهری، ۱۸مرکز روستایی، ۱۳۲خانه بهداشت و ۱۲ پایگاه سلامت در شهرستان های زیر مجموعه دانشکده علوم پزشکی آبادان شامل آبادان، خرمشهر و شادگان بهره مند هستند./ ایرنا

کپی