اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
امام جمعه کرج:

ملت ایران با توجه به شناخت خود هیچگاه از شعار "مرگ بر آمریکا" دست بر‌نمی‌دارد؛ آل‌سعود هم باید در این دایره بگنجد

ملت ایران با توجه به شناخت خود  هیچگاه از شعار "مرگ بر آمریکا" دست بر‌نمی‌دارد؛ آل‌سعود هم باید در این دایره بگنجد

امام جمعه کرج با بیان اینکه خط نفوذ و تحریف و انحراف بیکار نمی‌نشیند و سعی در تحریف واقعیات دارد، گفت: جریان مرموزی از ابتدا انقلاب سعی در تفسیری غلط از خط امام دارد.

سیدمحمدمهدی حسینی‌همدانی در خطبه اول نماز جمعه این هفته کرج با توصیه و تأکید آیات و روایات در مورد لزوم تکریم والدین ، اظهار داشت : تکریم پدر از  توصیه‌های دین اسلام است و خوش رفتاری با پدر بسیار در دین اسلام توصیه شده است. تکریم و احترام به پدر روزی و رزق انسان را زیاد می‌کند و تبعات بسیار خوبی در زندگی انسان دارد.

امام جمعه کرج با بیان اینکه بسیاری از امور باب شده در جامعه امروزی  مغایر با دستورات انبیا و اولیای الهی است، گفت: هیچ وقت نباید اینگونه باشد که فرزند نام کوچک پدر را صدا کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز در خطبه دوم نمازجمعه این هفته کرج با تقدیر از حضور پرشور مردم در راهپیمایی خودرویی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ، اظهار داشت : حماسه پرشور مردم با هوشمندی و زمان شناسی خلق شد که برگ زرین دیگری  به صفحات قطور انقلاب اضافه کرد.

وی افزود: مردم با اتحاد دیدنی در این مراسم نمادین با رعایت دستورات بهداشتی حاضر شدند و به دنیا اعلام کردن که آرمان‌های انقلاب زنده است و گام دوم انقلاب با صلابت و اقتدار بیشتر برداشته و ادامه می‌یابد.

امام جمعه کرج با بیان اینکه دشمنان  باید بدانند که ایران قوی است و قوی می‌ماند، بیان کرد : این قدرت تنها با موشک‌های نقطه زن دوربرد نیست و این قدرت برگرفته از قدرت ملت ایران در سایه همدلی و وحدت و حمایت است.

خطیب نماز جمعه این هفته کرج با بیان اینکه خانواده‌های زیادی هستند که با اهدای بیش از 4 فرزند شهید به ایران قدرت دادند ، عنوان کرد : این قدرت برگرفته از مردم، ایران اسلامی را به تمدن نوین اسلامی نزدیکتر می‌کند.

امام جمعه کرج با بیان اینکه خط نفوذ و تحریف و انحراف بیکار نمی‌نشیند و سعی در تحریف واقعیات دارد، ادامه داد: جریان مرموزی از ابتدا انقلاب سعی در تفسیری غلط از  خط امام دارد.

وی با بیان اینکه در فرمایشات امام یک کلمه در مورد عقب‌نشینی در مقابل آمریکا بیان نشده، اما برخی این واقعیات را به شکل دیگری وانمود می‌کنند‌، گفت‌: برخی نظر امام در مورد آمریکا را وارونه و تحریف کردند که امام با این موضوع "مرگ بر آمریکا" مخالف بوده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اینکه ملت ایران با توجه به شناخت خود  هیچگاه از شعار "مرگ بر آمریکا" دست بر‌نمی‌دارد‌‌، متذکر شد: آل‌سعود هم باید در این دایره بگنجد و این کشور برای آمریکا جاده صاف‌کن شده است.

وی با اشاره به یکی دیگر از رفتارهای انحرافی طی روزهای اخیر‌ گفت: توهین و بد زبانی یکی از روش‌های مذموم و ناپسند است که رهبری همیشه رد این مور تاکید و فرمایشاتی داشته‌اند‌، حزب الله توجه دارند و به کسب اهانت نمی‌کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز  با بیان اینکه  نقد گفتمانی با  نقد شخصیت افراد متفاوت است، ادامه داد: نقد با توهین متفاوت است و نیروی تربیت شده مکتب اهل بیت توهین را با توهین جواب نمی‌دهد.

خطیب نمازجمعه کرج با بیان اینکه  تضعیف رئیس جمهوری که تنفیذ رهبری معظم انقلاب را دارد خلاف ‌است، ادامه داد: مجلس می‌تواند از رئیس جمهور در مورد مطالبات طرح سئوال کند و یا استیضاح کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اینکه ایران  به دنبال سلاح هسته‌ای نیست‌، ادامه داد: برخی اوقات خواسته یا خواسته برخی سخنانی می‌گویند که با اهداف انقلاب جور در نمی آید و برای دشمن خوراک تهیه می‌کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز با بیان اینکه رهبری در مورد بمب فتوا دادند که غیرقابل تغییر است، گفت: تحریف و انحراف گرفتاری‌ها را زیاد می‌کند.

حسینی‌همدانی با اشاره به سفر روسای قوا به دیگر کشورها، تصریح کرد: سفرهای سران قوا به کشورها دارای اهمیت است و  این سفرها سبب تقویت روابط منطقه‌ای  و از بین رفتن فتنه در منطقه می‌شود.

امام جمعه کرج با اشاره به برخی چراغ سبزها برای برگشت ایران به اجرای تعهدات برجامی ‌متذکر شد: برخی سخنان مطرح شده از جانب برخی مسئولان در مورد برجام با سخنان رهبری در مورد برجام مغایرت دارد و باید در این زمینه دقت شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز  با بیان اینکه ابتدا همه تحریم‌ها باید توسط آمریکا لغو و سپس ایران در این مورد در زمان معینی راستی‌آزمایی کند، گفت: آقایان دقت کنند بایدن با ترامپ فرقی ندارد و نباید تخلفات آمریکا در برجام را  تنها به دولت قبل ارتباط داد بلکه دولت جدید باید به تعهدات در برجام برگردد.

امام جمعه کرج با اشاره به شروع تحرکات تبلیغاتی برای انتخابات شورای شهر در استان البرز تصریح کرد: لازم است که مردم سوابق و اقدامات گذشته داوطلبان را به خوبی رصد کرده و در این مورد دقت کنند.

وی با بیان اینکه افرادی که از رانت مشاغل خود برای به کارگیری بستگان خود استفاده کرده‌اند صلاحیت مسئولیت داشتن ندارند، ادامه داد: رای‌دهندگان مراقب باشند که  به افراد اصلح رای داده و  به متخلفان اجازه جولان ندهند./انتخاب

کپی