اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

هشدار عضو مجلس خبرگان در خصوص حذف نام «امام خمینی» و بی مهری به خانواده ایشان

هشدار عضو مجلس خبرگان در خصوص حذف نام «امام خمینی» و بی مهری به خانواده ایشان

آیت الله هاشم زاده هریسی در خصوص حذف نام «امام خمینی» از مناسبت های مرتبط با انقلاب اسلامی و بی مهری نسبت به خانواده امام هشدار داد.

آیت الله هاشم هاشم زاده هریسی در واکنش به حذف نام «امام خمینی» از قطعنامه پایانی راهپیمایی ۲۲ بهمن، اظهار داشت: رعایت جایگاه امام خمینی(ره) خیلی ضرورت دارد. اگر اسم «امام خمینی» حذف شود، انقلاب حذف شده است. چون انقلاب به نام ایشان ثبت شده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری تأکید کرد: به نظر من برجسته کردن این موضوع که برخی افراد نسبت به امام خمینی بی عقیده و بی مهر شده اند، شاید تأثیر خوبی نداشته باشد. این امر چیزی نیست که آن را برجسته کنیم و باید آن را مخفی نگه داریم. اما دلسوزان باید با مسئولین و مخصوصا مقام معظم رهبری صحبت و از تکرار این موارد جلوگیری کنند. زیرا عمومی شدن و تکرار این موارد اصلا نتیجه خوبی ندارد و ممکن است حتی خطرآفرین باشد. پس لازم است که تذکراتی در این خصوص داده شود.

وی با اشاره به اینکه بی مهری های نسبت به خانواده امام خمینی، گفت: بعد از پیامبر(ص) اعضای خانواده ایشان مظلوم شدند و مورد بی مهری قرار گرفتند. حتی کار به جایی رسید که حدود ۴۰ سال پس از رحلت پیامبر اسلام(ص) حادثه کربلا به دست افراد به ظاهر مسلمان اتفاق افتاد. اما مردم ما وفادار هستند و مثل مردم عصر پیامبر(ص) نیستند که تا ایشان سرش را زمین گذاشت، همه وصایا و خانواده پیامبر گرامی اسلام(ص) فراموش شد.

وی افزود: مراقب باشیم که تاریخ صدر اسلام در خصوص انقلاب اسلامی و امام خمینی(س) تکرار نشود. خوب است کسانی که با انگیزه های سیاسی دست به این اقدامات می زنند کمی هم تاریخ را مطالعه کنند و از سرنوشتی که بر سر اسلام بعد از پیامبر(ص) آمد، درس بگیرند. اگر پس از پیامبر جامعه اسلامی وحدت خود را حفظ می کرد و افراد منافع خودشان را کنار می گذاشتند و به اسلام اصیل محمدی(ص) پایبند می ماندند، بسیاری از حوادث جور دیگری رقم می خورد./جماران

کپی