اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

نجات معجزه آسای کارگر جوان از چاه فروریخته

نجات معجزه آسای کارگر جوان از چاه فروریخته

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران از نجات معجزه آسای کارگر جوان در پی ریزش چاه در حال حفر خبر داد.

 جلال ملکی درباره جزییات این حادثه گفت: در ساعت ١١:٣۶دقیقه ظهر امروز یک مورد حادثه گرفتار شدن داخل چاه، در خیابان سبلان شمال به سامانه ١٢۵ سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اطلاع داده شد.

وی با بیان اینکه بلافاصله در پی آن دو ایستگاه آتش نشانی به همراه تجهیزات لازم از جمله دستگاه هوارسان به افراد گرفتار شده در چاه ها و محیط های کوچک به محل اعزام شد، ادامه داد: آتش نشانان در محل حادثه مشاهده کردند که افرادی در قسمت  رمپ طبقه منفی یک ساختمان در حال ساخت هشت طبقه ، در حال حفر چاه شش متری بودند که با تخریب بخش زیادی از دیواره های چاه کارگر ٣٢ ساله افغان تا بالای سر در زیر خاک گرفتار و مدفون می شود.

ملکی ادامه داد: آتش نشانان در اولین اقدام با خالی کردن خاک از روی صورت این کارگر اقدام به وصل کردن دستگاه اکسیژن رسان به دهان فرد کردند و در شرایطی که خاک اطراف چاه سست بود همزمان با ایمن سازی عملیات رهاسازی فرد را آغاز کردند.

سخنگوی آتش نشانی تهران با بیان اینکه این عملیات در ساعت ١٣:١۴ دقیقه به پایان رسید و محل به مالکان تحویل داده شد، تصریح کرد: آتش نشانان این فرد را در یک عملیات نفس‌گیر از چاه خارج کردند و به عوامل اورژانس تحویل دادند.ایلنا 

 

کپی