اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

افشای فروش غیرقانونی تسلیحات رژیم صهیونیستی به یک کشور آسیایی

افشای فروش غیرقانونی تسلیحات رژیم صهیونیستی به یک کشور آسیایی

سازمان اطلاعات و امنیت داخلی رژیم صهیونیستی (شاباک) از دستگیری 20 فرد مظنون به فروش تسلیحات این رژیم به یک کشور آسیایی خبر داد.

سازمان اطلاعات و امنیت داخلی رژیم صهیونیستی (شاباک)، امروز (پنجشنبه)،‌ اعلام کرد که ۲۰ ساکن فلسطین اشغالی را به اتهام تجارت غیرقانونی تسلیحات با یک کشور آسیاسی تحت بازجویی قرار داده است.

به گزارش پایگاه خبری «عرب۴۸»، برخی از این افراد مظنون، کارکنان سابق صنایع امنیتی رژیم صهیونیستی هستند که تل‌آویو به علت اقدام علیه امنیت، تخطی از قانون نظارت بر صادرت امنیتی، پولشویی و دیگر تخلفات اقتصادی به این افراد مظنون است.

اتهام‌های مطرح شده نشان می‌دهد که افراد مظنون در زمینه توسعه، ساخت، اجرای آزمایش و فروش موشک به یک کشور آسیاسی نقش داشته‌اند و از جانب برخی سازمان‌های مرتبط با کشور آسیایی که به نام آن اشاره‌ای نشده، دستوراتی دریافت کرده‌اند آن هم در مقابل دریافت مبالغ مالی هنگفت و دیگر منافع شخصی.

برخی منابع صهیونیستی به نقل از شاباک در این خصوص گزارش دادند که بازپرسان شاباک گفته‌اند رابطه میان دست‌اندرکاران این پرونده محرمانه بوده و آنها تلاش کرده‌اند نام کشوری را که با آن تجارت سلاح داشته‌اند، مخفی کنند.

بر اساس این گزارش، شاباک ادعا کرده است: «این بازجویی‌ اطلاعات بسیاری درباره روش کار سازمان‌های خارجی یادشده در قبال اسرائیلی‌ها روشن کرده که از جمله آن می‌توان به استفاده از فناوری‌های مخفی‌سازی، عملیات‌ها سری در اجرای معامله و حواله مابه‌ازاء در مقابل این اقدامات اشاره کرد».

در بیانیه شاباک همچنین آمده است که این پرونده، میزان آسیب‌های احتمالی وارد شده به امنیت رژیم صهیونیستی را روشن خواهد کرد؛ اقدامات آسیب‌‌زننده‌ای که برخی ساکنان فلسطین اشغالی آن برای سازمان‌های خارجی به صورت‌ غیرقانونی انجام داده‌اند که شاباک در این خصوص به «نگرانی از درز این فناوری‌ها به کشورهای ضد اسرائیل» نیز اشاره کرده است./فارس

کپی