اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

مدیرعامل هواوی منتظر چراغ سبز جو بایدن است

مدیرعامل هواوی منتظر چراغ سبز جو بایدن است

بنیانگذار و مدیرعامل هواوی رن ژنگفی پس از بیش از یک سال، اولین حضور خود را در رسانه‌های بین المللی انجام داد و هرگونه شایعه درباره فروش بخش تجارت تلفن همراه هواوی را تکذیب کرد، وی در بخشی دیگر از سخنان خود تاکید کرد آماده است در صورت همکاری جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، وارد تجارت با طرف‌های آمریکایی شود.

اختلاف بین برند‌های چینی دنیای فناوری و به طور ویژه هواوی، با دولت پیشین ایالات متحده موضوعی مخفی نیست، درواقع دونالد ترامپ بار‌ها و بار‌ها شرکت‌های چینی را به جاسوسی برای دولت پکن متهم کرده و هر نوع همکاری را با این شرکت‌ها ممنوع کرده بود، با این وجود به نظر می‌رسد رن ژنگفی به شروع ارتباط مجدد با شرکت‌های آمریکایی پس از تغییر دولت ایالات متحده، امیدوار است.

ژنگفی همچنین امید خود را برای تجارت با شرکت‌های آمریکایی در زمینه اجزا و تجهیزات مخابراتی و امکان تحول در روابط چین و ایالات متحده ابراز کرده است. رن ژنگفی به تمایل خود برای گفتگوی شخصی با جو بایدن و تشریح مزایای متقابل تجارت دوجانبه بین شرکت‌های آمریکایی و هواوی اشاره کرد و گفت: «اجازه دادن به شرکت‌های آمریکایی برای مبادلات با مشتریان چینی برای عملکرد مالی آن‌ها مفید است. اگر ظرفیت تولید هواوی گسترش یابد، این بدان معناست که شرکت‌های آمریکایی می‌توانند فروش بیشتری داشته باشند. این یک وضعیت برد-برد است. من معتقدم دولت جدید با توجه به سیاست‌های خود، این منافع را سنجیده و متعادل خواهد کرد. ما هنوز امیدواریم که بتوانیم بسیاری از اجزای سازنده، قطعات و ماشین آلات ایالات متحده را خریداری کنیم تا شرکت‌های آمریکایی نیز بتوانند با اقتصاد چین توسعه پیدا کنند.»

علاوه بر این مدیر عامل هواوی اظهار داشت که شرکت وی انرژی لازم برای درگیر شدن در گرداب سیاسی را ندارد و معتقد است که توسعه شبکه ۵G هواوی برای همه بازیکنان اصلی تلفن‌های هوشمند مهم است. در اقدامی جالب، ژنگفی، آیفون ۱۲ اپل را "بهترین تلفن هوشمند جهان" معرفی کرد و از موفقیت شرکت اپل در دنیای گوشی‌های هوشمند تعریف و تمجید کرد. وی همچنین اشاره کرد که هواوی با ایجاد زیرساخت‌های ۵G، شبکه‌هایی را در اروپا ایجاد می‌کند./انتخاب

کپی