اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹

سفارت روسیه: آمریکا قدرت‌نمایی و عرض‌اندام در دریای سیاه را متوقف کند

سفارت روسیه: آمریکا قدرت‌نمایی و عرض‌اندام در دریای سیاه را متوقف کند

سفارت روسیه در واشنگتن در واکنش به مانورهای آمریکا در دریای سیاه گفت، مسکو از آمریکا می‌خواهد تا قدرت‌نمایی و عرض‌اندام بی‌ملاحظه خود در دریای سیاه را متوقف کند.

 به نقل از خبرگزاری تاس، سفارت روسیه در واشنگتن در توییتی گفت: ما از ارتش آمریکا می‌خواهیم تا قدرت‌نمایی و عرض اندام بی‌ملاحظه را متوقف کند و مراقب آب‌های قلمرویی آمریکا باشد. صلح و ثبات دریای سیاه هیچ نیازی به مداخله خارجی ندارد.

سفارت روسیه در واشنگتن افزود: به نظر می‌رسد که یگان ششم آمریکا نمی‌تواند برای پیدا کردن دشمنی در دریای سیاه منتظر بماند. آمریکا با استیصال به دنبال بهانه‌ای برای تقویت حضورش در این منطقه است و در حال حاضر این کار را به بهانه مانورهای جنگی انجام می‌دهد.

یگان ششم آمریکا پیش‌تر گزارش داد که ناوهای آمریکا و ترکیه با پشتیبانی دو جنگنده اف-۱۶ ترکیه مانورهای مشترکی را در دریای سیاه برگزار کردند.

وزارت امور خارجه روسیه بارها اعلام کرده که حضور ناوهای کشورهای خارج از این منطقه در دریای سیاه نمی‌تواند به ثبات در این منطقه کمک کند. این در حالی است که آمریکا تاکید دارد در چهارچوب "پیمان مونترو" عمل می‌کند و مانورها را در آب‌های بین‌المللی برگزار می‌کند./ ایسنا

کپی