اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

تسلط نیروهای یمنی بر یکی از بزرگترین اردوگاه نظامی سعودی در مأرب

تسلط نیروهای یمنی بر یکی از بزرگترین اردوگاه نظامی سعودی در مأرب

نیروهای ارتش یمن وکمیته‌های مردمی بر اردوگاه راهبردی «کَوفَل» که یکی از بزرگترین اردوگاه نظامی ائتلاف سعودی در غرب شهر مأرب محسوب می‌شود، مسلط شدند.

به نقل از اخبار الیمن، نیروهای یمنی در ادامه پیشروی خود در غرب استان نفت خیز «مأرب»، دیشب موفق شدند کنترل اردوگاه نظامی «کَوفَل» (متعلق به ائتلاف سعودی) واقع در منطقه صراوح را در دست خود بگیرند.

بنا به این گزارش، نیروهای ارتش یمن و کمیته‌های مردمی وابسته به انصارالله پس از چهار روز درگیری شدید با شبه نظامیان ائتلاف سعودی موفق شدند بر این اردوگاه نظامی که یکی از بزرگترین ادوگاه ائتلاف متجاوز در مأرب محسوب می‌شود، مسلط شوند.

یک منبع نظامی یمن گفت که نیروهای یمنی به پیشروی چشمگیری در جنوب و غرب مأرب رسیده‌اند.

اردوگاه نظامی «کَوفَل» یکی از بزرگترین اردوگاه‌های نظامی ائتلاف سعودی در استان مأرب واقع در شمال شرقی استان صنعاء است.

کارشناسان معتقدند که نیروهای مبارز یمن با تسلط بر این اردوگاه نظامی در حقیقت در آستانه تسلط بر کل شهر مأرب قرار گرفته است، لذا این دستآورد نظامی بسیار حائر اهمیت است.

همزمان، سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن به تازگی اعلام کرده که نیروهای یمنی فرودگاه نظامی «ابها» در منطقه عسیر واقع در جنوب عربستان را هدف حملات پهپادی خود قرار دادند.

وی تأکید کرد که آشیانه فرودگاه «ابها» هدف حمله چهار فروند پهپاد ارتش یمن صورت گرفته و بخش از فرودگاه دچار حریق شده است.

از سوی دیگر، برخی منابع خبری یمن گزارش دادند که اوایل هفته جاری چند انفجار ناشی از حملات موشکی و پهپادی در غرب شهر مأرب به وقوع پیوست.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی‌سابقه است، روبه رو می‌باشند./ ایرنا

کپی