اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

هلال احمر کرمانشاه چهار کوهنورد را در ارتفاعات «پراو» نجات داد

هلال احمر کرمانشاه چهار کوهنورد را در ارتفاعات «پراو» نجات داد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کرمانشاه، از عملیات سخت و طاقت فرسای نجاتگران امداد و نجات کوهستان بیستون و تیم واکنش سریع استان برای نجات جان چهار کوهنورد خبر داد.

دکتر «فرزین معتمدی» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: به دنبال اعلام حادثه مبنی بر گرفتار شدن چهار کوهنورد در ارتفاعات «پراو» و اعلام وخیم بودن حال یکی از آنها بلافاصله تیم امداد و نجات کوهستان جمعیت هلال احمر بیستون به همراه بالگرد امدادرسانی اورژانس به منطقه اعزام شد.

وی اظهار داشت: به علت نامساعد بودن شرایط جوی و بارش برف سنگین بعد از پیاده کردن نیروهای عملیاتی توسط بالگرد عملیات جستجو از ساعت ۱۳ روز چهارشنبه ۲۲ بهمن آغاز و پس از ۶ ساعت جستجو توسط تیم امدادی بیستون به ۲ نفر دسترسی پیدا کردند و به دامنه کوه انتقال و تحویل خانواده‌هایشان شدند.

وی تصریح کرد: همزمان در ساعت چهار بامداد امروز بعداز ۶ ساعت عملیات جستجوی شبانه ۲ کوهنورد باقی مانده نیز توسط تیم واکنش سریع به سلامت به پایین دامنه کوه هدایت و به خانواده هایشان تحویل داده شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کرمانشاه از همه کسانی که تمایل به کوهنوردی دارند درخواست کرد در انتخاب درست مسیر کوهپایه و شرایط جوی دقت لازم را به عمل آورند.

کوهستان پرآو رشته کوهی امتداد یافته از شمال غرب تا شمال‌ شرق شهر کرمانشاه، باطول تقریبی ۸۰ کیلومتر و وسعت حدود ۹۸۰ کیلومتر مربع بخشی از رشته کوه زاگرس در غرب ایران است و «شیخ علیخان» با ارتفاع سه هزار و ۴۰۵ متر بلند ترین قله آن محسوب می شود. 

کپی