اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

تظاهرات هزاران کارمند معترض در پاکستان

تظاهرات هزاران کارمند معترض در پاکستان

تظاهرات هزاران نفر از کارمندان دولتی روز چهارشنبه در شهر اسلام‌آباد منجر به درگیری و خشونت میان معترضان و نیروهای پلیس و امنیتی شدن پایتخت شد.

شبکه‌های خبری پاکستان ساعاتی قبل از پیشروی هزاران نفر از کارمندان متعلق به وزارتخانه‌ها و نهادهای مختلف دولتی به سمت منطقه قرمز شهر اسلام‌آباد جایی که نهادهای مهم دولتی و سفارتخانه‌های خارجی قرار دارد، خبر دادند.

تظاهرکنندگان که به عدم افزایش حقوق و مزایا برای کارمندان از سوی دولت پاکستان معترض بودند، در مقابل خیابان منتهی به وزارتخانه‌های مهم تجمع کرده و تلاش داشتند تا به سمت پارلمان و کاخ نخست وزیری راهپیمایی کنند.

پیشروی معترضان در منطقه قرمز اسلام‌آباد باعث واکنش نیروهای امنیتی در محل شد و پس از آن پلیس و تظاهرکنندگان درگیر شده و نیروهای امنیتی نیز برای متفرق کردن معترضان گاز اشک آور پرتاب و اقدام به تیراندازی هوایی کردند.

شبکه‌های خبری پاکستان از بازداشت ده‌ها نفر از کارمندان متعرض توسط نیروهای پلیس خبر داده درحالی که دولت این کشور با هشدار به معترضان نسبت به تخریب فضای امنیتی در پایتخت اعلام کرد که به اعتراض کارمندان دولتی احترام می‌گذارد اما اجازه قانون شکنی به هیچ کس را نخواهد داد.

درپی تظاهرات کارمندان دولتی در اسلام‌آباد، تدابیر امنیتی در بخش‌های مختلف پایتخت پاکستان از جمله منطقه دیپلماتیک و خیابان‌های منتهی به پارلمان، وزارتخانه‌ها، کاخ نخست وزیری و ریاست جمهوری تشدید شده است.ایرنا 


 

کپی