اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

دیدار دستیار ظریف با بشار اسد

دیدار دستیار ظریف با بشار اسد

دستیار ارشد وزیر امور خارجه کشورمان امروز ( چهارشنبه ) با « بشار اسد » رئیس جمهور سوریه دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش خبرگزاری سوریه، در این دیدار که در ساختمان ریاست جمهوری سوریه در دمشق برگزار شد،  «بشار اسد» و «علی اصغر خاجی» دستیار ارشد وزیر امور خارجه کشورمان درباره توسعه روابط  راهبردی بین دو کشور و زمینه‌های همکاری دو جانبه به ویژه اقتصادی به گونه‌ای که مردم سوریه و ایران بتوانند از آن‌ها برای غلبه بر تحریم‌های یکجانبه غرب بهره مند شوند. 

در این دیدار طرفین همچنین درباره تعدادی موضوعات سیاسی از جمله نشست‌هایی که در قالب جلسات آستانه برگزار شده و بررسی پیشرفت‌های حاصل شده در جلسات قبلی و دستور کار جلسه بعدی در شهر سوچی روسیه بحت و تبادل نظر کردند.

دستیار ارشد وزیر امور خارجه کشورمان و رئیس جمهور سوریه همچنین جلسات کمیته بررسی قانون اساسی سوریه که در ژنو برگزار شد را بررسی کردند و بر ضرورت ادامه کار این کمیته بدون دخالت خارجی مطابق با آیین نامه‌های توافق شده قبلی همراه با عملکرد محسوس و روش که از بررسی پیرامون اصول اساسی و توافق بر سر آن‌ها شروع می‌شود و سپس به جزئیات منتقل می‌شود، تاکید کردند.

در این جلسه همچنین آخرین تحولات سوریه، ایران و منطقه مورد بررسی قرار گرفت.

«بثینة شعبان» مشاور ویژه رئیس جمهور،  «بشار الجعفری» معاون وزیر امور خارجه و مهاجران،  «لونه الشبل» مشاور ویژه ریاست جمهوری و مدیر بخش آسیای وزارت امور خارجه و مهاجران سوریه از جمله افراد حاضر در این نشست حضور داشتند./ ایرنا 

 

 

 

 

 

 

کپی