اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

مشاور عالی مقام معظم رهبری

فجر ۹۹/ حضور مردم در راهپیمایی پشتوانه اقتدار و امنیت پایدار ایران است

فجر ۹۹/ حضور مردم در راهپیمایی پشتوانه اقتدار و امنیت پایدار ایران است

مشاور عالی مقام معظم رهبری گفت: حضور مردم ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن، پشتوانه اقتدار، پیشرفت و امنیت پایدار کشور است و مردم ولایتمدار لرستان نیز با این حضور چشمگیر، پرچم حرکت جهادی، انقلابی، عدالت، آزادی و گفتمان ضد ظلم و استکبار را پس از ۴۲ سال همچنان برافراشته‌اند.

سیدیحیی رحیم صفوی روز چهارشنبه در اجتماع راهپیمایان خودرویی و موتوری مردم شهرستان خرم آباد در مصلی الغدیر این شهر افزود: خدمات انقلاب موجب سرافرازی ایران و ایرانی شده است و امروز ملت ها و کشورهای دنیا به ویژه ملت های اسلامی، شما ملت ایران و نظام سیاسی کشور را به عنوان الگوی پیشرفت خود در مقابل سلطه بیگانگان می شناسند.

وی با تشریح برخی فرصت ها و چالش ها در گام دوم انقلاب تصریح کرد: آمریکایی ها با شکست استراتژی و اشغال افغانستان محروم بعد از ۲۰ سال نتوانستند به اهدافشان برسند، ۳۰ هزار کشته و زخمی دادند و هفت تریلیون هزینه کردند.

وی با بیان اینکه در این روند ۲۰ ساله فرصت های خوبی برای چینی ها و ایران حاصل شده است، گفت: باتوجه به اینکه آمریکایی ها که در معادله قدرت جهانی با روسیه و چین رقابت اصلی داشتند، درگیر افغانستان شدند، چینی ها از نظر اقتصادی و روس ها از نظر نظامی برتر شدند و ایران قدرت نفوذ سیاسی خود را از خلیج فارس و دریای خزر تا مدیترانه امتداد داده است.

سرلشکر رحیم صفوی ادامه داد: آمریکایی ها در پروژه تک قطبی سازی قدرت در جهان شکست خوردند و ائتلاف عربی، آمریکایی و صهیونیستی در سوریه برای سرنگونی بشار اسد و راه اندازی داعش، با حضور مشاور نظامی هایی امثال شهید سلیمانی با شکست مواجه شد.

وی با بیان اینکه ایران پیروز این منطقه شد اضافه کرد: اگر آمریکایی ها قدرت داشتند پیروز می شدند، این رهبری ملت ما است که نه فرمانده مدافع ایران اسلامی، بلکه فرمانده دفاع از بلاد عراق، سوریه، لبنان و یمن است.

وی خاطرنشان کرد: جهان استکبار قدرت نفوذ رهبری و ملت ایران را می شناسد قدرت جوانانی که مدافع حرم شدند و  قدرت نبوغ ایرانی ها را درک می کنند.

وی تصریح کرد: ۲ میلیارد نفر جمعیت مسلمان جهان با توسعه همگرایی، روابط سیاسی، امنیتی و تقویت جبهه مقاومتی که محصول دفاع مقدس ایران است برای مقابله با دشمن صهیونیستی و آزادی قدس شریف بروز و ظهور خواهد کرد.

مشاور عالی مقام معظم رهبری ادامه داد: در رابطه با مشخص کردن راهبردها و برنامه های کلان مربوط به ایران، مسئولان خدمتگذار عالی کشور با شناخت این روندها، رویدادهای منطقه ای و جهانی، تشخیص درست راهبرد دشمنان ایران و با درک صحیحی از فرصت و چالش های پرشور می توانند راهبرد و برنامه های آمایش سرزمین پنج تا  ۲۵ ساله را تا ۱۴۲۵ را تدوین کنند.

سرلشکر رحیم صفوی اظهار داشت: همچنین با جهاد بزرگ ایران اسلامی و برداشتن گام دوم انقلاب، با شناخت فرصت ها و چالش ها ضمن داشتن مدیران مومن و خردمند می توانیم طی سال های آینده به ایرانی آباد، پیشرفته، چسبندگی ملت و دولت و الگویی برای ملت های اسلامی و غیراسلامی تبدیل شویم.

وی تصریح کرد: اولین فرصت ملت بزرگ ما وجود بابرکت رهبری خردمند، شجاع، مدیر و مدبر چه امام راحل چه مقام معظم رهبری است اما امام ۱۰ سال و حضرت آقا ۳۰ سال پرچمدار حکومت جمهوری اسلامی شده اند.

وی گفت: رهبر خردمندمان توانسته است سکاندار ثبات سیاسی امنیتی، توسعه اقتدار ملت ایران و نفوذ فرهنگی سیاسی ایران در منطقه و جهان اسلام شود.

سرلشکر رحیم صفوی افزود: به برکت خون شهدای دفاع مقدس، حمایت و پشتیبانی شما( مردم) از ولایت فقیه و حضور شما در همه صحنه های خطر و دفع فتنه، توطئه شیاطین صهیونیست و آمریکا و برخی کشورهای منطقه با شکست مواجه شده است، اگرچه آنها با میلیاردها دلار می خواهند ثبات سیاسی امنیتی ایران را به هم بزنند اما حضور شما در ۲۲ بهمن، حمایت از مسئولان کشور، رهبری عزیز و قوای سه گانه بزرگترین فرصت برای ثبات منطقه غرب آسیا است.

وی ادامه داد: قدرت و اقتدار نیروهای مسلح ایران مانع جدی برای توطئه دشمنان است چون با ایران قدرتمند و رهبر شجاع، عالم و خردمند و نیروی مسلح آماده دفاع و هجوم روبه رو هستند اگرچه دشمنان،ضربه های تروریستی بزرگی به ما زدند و شهیدان سلیمانی، فخری زاده و دانشمندان ما را به شهادت رساندند.

وی اضافه کرد: این امر تبدیل به یک شکست راهبردی برای رییس جمهور فاسد آمریکا شد و همه دنیا او را محکوم کردند و نیروهای آمریکایی دائم با ترس زمان را سپری می کنند که چه زمانی انتقام سخت تر ترور حاج قاسم سلیمانی به سر آنها باریدن خواهد گرفت.

مشاور عالی مقام معظم رهبری به فرصت های گام دوم انقلاب نیز اشاره کرد و اظهار داشت: فرصت اول، ثبات سیاسی امنیتی ایران در غرب آسیا و دومین فرصت، موقعیت جغرافیایی ممتاز و غیرقابل جایگزین ایران در منطقه و جهان است چراکه کشور ما غیر از عراق، پاکستان و افغانستان و منابع و موقعیت ایران نسبت به ۱۵ کشور همسایه از یک وزن و موقعیت بالاتر برخوردار است.

سرلشکر رحیم صفوی گفت: جمعیت کشورهای همسایه ما ۶۰۰ میلیون نفر است و ایران می تواند در پیدایش تشکل های اقتصادی، سیاسی و امنیتی با این کشورها نقش موثری داشته باشد و فرایندهای مختلف و ارتباطات بین کشورها را برقرار کند.

وی همچنین با اشاره به شرایط اقلیمی چهار فصل جمهوری اسلامی  تصریح کرد: وسعت استان لرستان به تنهایی سه برابر کشور لبنان است، لبنان ۱۰ هزار کیلومتر و ۱.۵ برابر کویت است.

وی ادامه داد: لرستان از نیروهای جوان، تحصیلکرده، مردان و زنان غیرتمند و اهل کار برخوردار است و اگر از حدود ۳۷ هزار هکتار زمین با قابلیت کشت آبی، برخوردار شود با توجه به اینکه  سومین استان پرآب با هشت رودخانه و ۱۲ میلیارد مترمکعب روان آب و سدهای بزرگ است می تواند به توسعه برسد اما چرا باید این اندازه بیکار و حاشیه نشین داشته باشد که البته این مشکل در سایر استان ها هم وجود دارد.

مشاور عالی رهبر معظم انقلاب خاطرنشان کرد: اگر از این آب فراوان و این جمعیت تنها در بخش کشاورزی لرستان و خوزستان حمایت شود ۵۰ میلیون غذای ملت را می توانند تامین کنند.

سرلشکر رحیم صفوی سومین فرصت کشور را وجود زیربناهای علمی نظیر تعداد دانشگاهها، مراکز علمی پژوهشی و حوزه های علمیه عنوان کرد و افزود: بعد از انقلاب ۱۰ میلیون دانش اموخته، چهار میلیون دانشجو و۱۰۰ هزار عضو هیات علمی داریم  و در لرستان ۶۰ دانشگاه، ۶۱ هزار دانشجو و یک هزار هیات علمی  یک افتخار بزرگ است.

وی ادامه داد: سال ۵۰ کل ایران ۱۰۰ هزار نفر در دانشگاه شرکت کردند و دانشگاه یک هزار پذیرش داشت اما اکنون ۶۰۰ هزار ثبت نام می کنند و وارد دانشگاهها می شوند که این دستاورد بزرگ انقلاب است.

وی گفت: برای دانش آموختگان مشکل داریم که باید فرصت شغلی برای آنها ایجاد کنیم، سه میلیون کارمند داریم و همه نباید دنبال پشت میزنشینی باشند.

مشاور عالی مقام معظم رهبری افزود: سیاستگذاران و برنامه ریزان کشور باید از این ظرفیت بالای علمی دانشگاهها برای حل مشکلات اقتصادی بهره ببرند و با افزایش تولیدات کشاورزی و صنعتی با حمایت بانک ها، دولت و راه اندازی کارگاههای راکد تولیدی در این عرصه کمک کنند.

سرلشکر رحیم صفوی فرصت چهارم را حضور و مشارکت مردم در انتخابات سرنوشت ساز سال آینده عنوان کرد و اظهار داشت: انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا آبادانی را به دنبال دارد و انتخابات ریاست جمهوری سرنوشت هشت ساله کشور را رقم می زند.

وی تصریح کرد: اگر مردم با حضور همه جانبه در پای صندوق های رای و با شاخص های تعریف شده که امام راحل و رهبر معظم انقلاب، برای انتخاب اصلح ملاک قرار دهند،در انتخابات شرکت کنند،  چهار سال شوراها و هشت سال سرنوشت سیاسی کشور را در اختیار رییس جمهور منتخب و هیاتش قرار می دهند.

وی تصریح کرد: اگر افرادی صالح و کارآمد باشند و دچار حزب بازی، گروه سیاسی، طایفه گری و بازی سیاسی نبوده و طرفدار محرومان باشند، همه استان های کشور را با هم ببینند، این نگاه راس قوای سه گانه به استان ها و سرزمین پهناور ایران باشد، مردم انتخاب درست داشته باشند و شورای نگهبان که به وظایفش خوب عمل کرده است دوباره خوب عمل کند،  این اتخابات هم می تواند قوی و سالم باشد.

سرلشکر رحیم صفوی از مردم خواست انتخابات را جدی بگیرند و اظهار داشت: رسانه های معاند خارجی و برخی افراد معلوم الحال می خواهند مردم را ناامید کند و می گویند ملت در این انتخابات مشارکت نمی کند..

وی تصریح کرد: دشمنان خارجی و فرامنطقه ای به خصوص مثلث شرارت صهیونیستی و آمریکایی نمی توانند ما را تهدید نظامی کنند چراکه نظام، ملت ما، نیروهای مقتدر و رهبر معظم انقلاب اسلامی آنقدر قوی شده ایم که دشمن را پشیمان می کنیم.

وی گفت: البته ما دشمن را حقیر و ناتوان نمی شماریم و راه اصلی مقابله با او را افزایش و توان قدرت ملت  و کشور می دانیم و یکی از بزرگترین مولفه های قدرت، رضایت مردم از دستگاه های حکومتی است بنابراین راه ما قوی شدن از داخل است.

مشاور عالی مقام معظم رهبری ادامه داد: رسانه ها و هجوم فرهنگ بیگانه یکی از چالش های روبروی ما است هرچند نمی توانیم جلوی فضای مجازی و ماهواره را بگیریم اما می توانیم جوانان را به سمت درست آن هدایت کنیم.

سرلشکر رحیم صفوی اظهار داشت: دشمنان می خواهند باورهای دینی ما را تغییر دهند اما اصل قدرت نرم یعنی تغییر افکار، باورها و ارزش ها است و معتقدیم اکنون ۵۰ میلیون جوان ما در معرض یک امتحان بزرگ هستند.

راهپیمایی خودرویی و موتوری روز ۲۲ بهمن سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در لرستان همزمان با سراسر کشور آغاز  شد. با توجه به اینکه شیوع کرونا، امسال مردم بجای پیاده روی در روز ۲۲ بهمن، راهپیمایی خودرویی خودر را در تمام شهرهای لرستان آغاز کرده اند و پرچم مقدس جمهوری اسلامی را بر خودروهای خود نصب کرده اند.

امروز همزمان با سراسر کشور مردم انقلابی و ولایتمدار لرستان از ساعت ۱۰ صبح با استفاده از موتور و خودرو در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کرده اند تا بار دیگر به دشمنان نظام و انقلاب بگویند که هیچ وقت برای دفاع از ایران اسلامی کوتاه نمی آیند و همیشه در صحنه هستند.

راهپیمایی خودرویی و موتوری روز ۲۲ بهمن سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در لرستان همزمان با سراسر کشور آغاز  شد. با توجه به اینکه شیوع کرونا، امسال مردم بجای پیاده روی در روز ۲۲ بهمن، راهپیمایی خودرویی خودر را در تمام شهرهای لرستان آغاز کرده اند و پرچم مقدس جمهوری اسلامی را بر خودروهای خود نصب کرده اند.

امروز همزمان با سراسر کشور مردم انقلابی و ولایتمدار لرستان از ساعت ۱۰ صبح با استفاده از موتور و خودرو در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کرده اند تا بار دیگر به دشمنان نظام و انقلاب بگویند که هیچ وقت برای دفاع از ایران اسلامی کوتاه نمی آیند و همیشه در صحنه هستند./ ایرنا

کپی