اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

سفیر روسیه: از دولت بایدن انتطار زیادی نداریم

سفیر روسیه: از دولت بایدن  انتطار زیادی نداریم

سفیر روسیه در آمریکا گفت که در دوره بایدن رئیس جمهوری جدیدآمریکا، مسکو انتظار زیادی از دولت او در خصوص روابط میان دو کشور ندارد.

 تارنمای خبرگزاری دولتی تاس امروز به نقل از آناتولی آنتونوف نوشت: آنگونه که ما می دانیم، نمی توان انتظار زیادی از آینده  (روابط مسکو و واشنگتن) داشت.

به گفته آنتونوف، سفارت روسیه در آمریکا در سال های گذشته مجبور بود در سخت ترین شرایط به کار خود ادامه دهد.

آنتونوف ضمن اشاره به اینکه دیپلمات های روس در حال حاضر با انبوهی از مشکلات مواجهند، گفت: سه دولت اخیر آمریکا هیچ کاری برای بهبود وضعیت دیپلمات های روس مقیم و افزایش آرامش و آسایش آنها انجام ندادند.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه چندی پیش از آمریکا خواسته بود تا ارتباط تلفنی سرکنسولگری این کشور در نیویورک را هر چه سریعتر برقرار کند.

ماریا زاخارووا گفت: در وضعیت پیش آمده وزارت امور خارجه آمریکا که بطور رسمی از قطع ارتباط تلفنی سرکنسولگری روسیه در نیویورک مطلع شده بود خود را از این مساله کنار کشید.

زاخارووا افزود: چنین موضع گیری از سوی دولت آمریکا یک بار دیگر بی اساس بودن این اتهام سفارت آمریکا در مسکو را تایید می کند که دیپلمات های امریکایی در روسیه برخلاف دیپلمات های روسی در آمریکا مجبور به انجام وظایف خود در شرایط سخت هستند.

تمام تلفن های سرکنسولگری روسیه در نیویورک چندی پیش مسدود شد و البته طرف آمریکایی مشکلات فنی را عامل این رویداد اعلام کرد.

رسانه های روسیه و برخی مقامات این کشور،  از آمریکا به خاطر قطع کردن ارتباط تلفنی کنسولگری این کشور در نیویورک به عنوان یک کشور «توسعه نیافته» نام بردند و نوشتند چرا کنسولگری فدراسیون روسیه در ایالات متحده بدون ارتباط باقی مانده است.ایرنا  

کپی