اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

مشکلات آموزشی دنیا در پاندمی کرونا

مشکلات آموزشی دنیا در پاندمی کرونا
آرزوکیهان

همزمان با آغاز پاندمی کرونا محققان زندگی 62000 دانش آموز را در بریتانیا زیرذره بین قرار دادند تا دریابند آموزش آنلاین چه مشکلاتی برای آموزش دانش آموزان به وجود می‌آورد.

به گزارش هلث، یافته ها روشن کرد که دختران 10 درصد بیشتراز پسران احساس اضطراب دارند.

در این میان کودکانی که قبل از آغاز پاندمی دچار مشکلات تدریس بوده اند در این سیستم آموزشی کاملا گم شده اند.
به عقیده کارشناسان این گزارش می تواند درتصمیم به بازگشایی مدارس در اسرغ وقت تاثیر گذار باشد.

اطلاعات بدست آمده نشان می دهدکه همه گیری کرونا چطور بر سیستم آموزشی دانش آموزان تاثیر گذار بوده است در این میان کودکان 10 و 11 ساله پایین ترین نمرات را بین ماههای گذشته از دروس خود دریافت کرده اند که نشان از روندی نزولی داشته است.

به عبارتی دانش آموزان با چالش های خاصی در ارتباط با یادگیری درخانه روبرو هستند.در این تحقیق از هر 20 دانش آموز در یک گروه سنی تقریبا 3 نفر عنوان کرده اند که کاری را که معلمشان گفته انجام نداده و گفته های معلمشان را درک نمی کنند. دراین میان از هر 4 نفر یک نفر عنوان کرده که در صورت داشتن سوال نمی تواند از خانواده خود کمک بگیرد و درس ها را بدون آنکه متوجه شود انجام می دهد که اغلب پاسخ ها نادرست است.

از این رو سطح استرس و اضطراب در گروه های سنی بسیار بالاست . در یک گفتگو دختری 11 ساله عنوان کرده که در تمام مدت باید سخت درس خواند و کار کرد در غیر اینصورت ممکن است امتحانات را به خوبی پشت سر نگذاریم و دوباره در همین کلاس بمانیم.

از سوی دیگر یک سوم کودکان جزو خانواده های محروم هستند که قادر به دسترسی دستگاههای دیجیتتالی نبوده و به فضای مجازی دسترسی ندارند.این وضعیت بسیار نگران کننده است به همین دلیل کودکان که قبل از پاندمی کرونا به دلایل مختلف آسیب پذیر بوده اند اکنون با مشکلات جدی روبرو هستند.

"جیمز ترنر" ، مدیر اجرایی موسسه خیریه مبارزه با فقر دراین باره  گفت: "هیچ شکی نیست که همه گیری تأثیرات مخربی بر کودکان و جوانان دارد ، نه فقط از نظر تحصیلات ، بلکه از نظر سلامت روان. به همین خاطر باید برنامه ای بلند مدت تهیه کنیم تا مطمئن شویم که دانش آموزان فرصت جبران تحصیلات در این دوره زمانی را خواهند داشت تا استرس و فشار کمتری را متحمل شوند./ ایران آنلاین

 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 
 
 
 
 
کپی