اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰

آموزش سگ‌ها برای شناسایی بیماران کرونایی در ایتالیا

آموزش سگ‌ها برای شناسایی بیماران کرونایی در ایتالیا

بسیاری از دانشمندان در حالی به دنبال کشف روش‌های مختلف برای شناسایی سریع بیماران مبتلا به ویروس کرونا هستند که یک شرکت ایتالیایی به این منظور سگ‌ها را آموزش می‌دهند.

یک شرکت ایتالیایی به نام Italpol سگها را آموزش می دهد تا از طریق بویایی افراد مبتلا به کرونا را تشخیص دهند. آنتونیو دل گرکو، مدیر بخش عملیاتی این شرکت، گفت که سه سگ در حال گذراندن دوره آموزشی هستند. وی افزود که سگهای نگهبان، به ویژه آنهایی که مخصوص گله و چوپانی هستند، برای این نوع آموزش خوب هستند. همچنین متخصصان ویژه ای استفاده می کنیم که نتایج بسیار خوبی کسب کرده اند.

دل گرکو خاطرنشان کرد که این سگ ها از طریق فناوری که برای تشخیص مواد منفجره یا مواد مخدر استفاده می شود آموزش می بینند. برای انجام این کار، حیوان باید حس بویایی قوی داشته باشد. دل گرکو توضیح داد که به دلیل تغییرات هورمونی در بدن افراد مبتلا به کرونا، بوی خاصی از آنها منتشر می شود و این سگهای او هستند که باید این افراد را شناسایی کنند.

وی همچنین افزود که علی رغم اینکه ایستگاه های راه آهن، فرودگاه ها و تعدادی از شرکت های بزرگ به چنین خدماتی علاقه نشان داده اند، با اینحال این پروژه هنوز در مراحل آزمایشی قرار دارد./ اسپوتنیک 

سگ‌ها و گربه‌ها کرونا را از صاحبشان گرفته و منتقل می‌کنند

سگ‌های کرونایاب موفق‌تر از آزمایش‌های تخصصی

 

 

کپی