اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹
هواداران معترض استقلال مقابل باشگاه تجمع کرده و خواستار برکناری مددی شدند

وریا تنها نیست

وریا تنها نیست

استقلال در چند روز اخیر درگیر حواشی جدیدی شده است. پس از بازی مقابل نساجی که در حین آن شاهد واکنش عجیب وریا غفوری کاپیتان آبی پوشان حین تعویض و رفتن او به رختکن و خروجش از ورزشگاه قبل از پایان مسابقه بودیم، بازیکنان به صورت دست جمعی به مدیریت تیم اعتراض کردند و بعد از آن هم، انتشار قرارداد غفوری و خبر شکایت احمد مددی مدیرعامل آبی‌ها از او، سر و صدای زیادی به راه انداخت.

  شرایطی که همگی دست به دست هم داد تا هواداران استقلال امروز و در هوای بارانی تهران با حضور مقابل ساختمان باشگاه استقلال دست به تجمع اعتراض‌آمیز بزنند. استقلالی‌ها با سر دادن شعارهایی علیه مددی، خواستار استعفای او و اسماعیل خلیل‌زاده رئیس هیات مدیره این باشگاه شده و همچنین ضمن تهیه بنری از غفوری، با سر دادن شعارهایی به حمایت از کاپیتان تیم خود پرداختند. ضمن اینکه مهدی فنونی‌زاده پیشکسوت استقلال نیز با حضور در میان تجمع‌کنندگان، با آنها مشغول صحبت و مدعی شد که خلیل‌زاده اعلام کرده این باشگاه از بازیکن خاصی شکایت نکرده است. گفتنی است غفوری طی روزهای اخیر در حالی به یکی از سوژه های اصلی فوتبال ایران تبدیل شده که درخواست او برای خرید واکسن که با واکنش های مثبت و منفی همراه شد و بعد از آن هم تا قهر او و نرفتن به سر تمرین پس از دیدار روز جمعه و انتشار قراردادش باعث شد تا کاپیتان آبی‌ها روزهای پر خبری را سپری کند و هواداران استقلال هم در فضای مجازی با هشتگ وریا تنها نیست به حمایت از او پرداختند. در این میان مصاحبه‌ای هم از او منتشر شد که وریا در آن گفته بود:« حمله به من هدایت شده و  شرم‌آور است. ساخت واکسن ایرانی، باعث غرور ما می‌شود.» او ضمن انتقاد از مدیر اجرایی پرسپولیس گفته: «ابراهیم شکوری عین یک کودک کری می خواند» و درباره انتخابات فدراسیون در ماه آینده هم چنین نظر داد:« کسی جز کریمی رئیس فدراسیون شود، انتخابات درستی نبوده است.» 
مددی: از وریا شکایت نکردیم 
امروز مددی در گفت‌وگویی که با سایت استقلال داشت، شکایت این باشگاه از غفوری را رد کرد و درباره انتشار نامه استقلال به کمیته اخلاق چنین توضیح داد:«باشگاه استقلال موظف است پاسخ نامه نهادها و ارکان قضایی و نظارتی را بدهد. از سوی کمیته اخلاق نامه‌ای در خصوص وریا آمده بود و از ما توضیحاتی خواسته بودند و ما هم توضیح دادیم. اصلا چیزی به اسم شکایت اینجا مطرح نیست. باشگاه استقلال حامی کلیه بازیکنان خود است. شایعه شکایت ما از وریا هم ساخته پرداخته اذهان بیمار است و باید هواداران استقلال در این قضایا به هوش باشند و در زمین حاشیه‌سازان بازی نکنند.» مدیرعامل باشگاه استقلال در خصوص مطالبات بازیکنان و نارضایتی آنها گفت:«ما به همه بازیکنان از ۱۲ الی ۶۷ درصد قراردادشان را پرداخت کرده‌ایم. این را هم در نظر بگیرید که رقم برخی قراردادها رشد قابل توجهی داشته در حالی که درآمدهای باشگاه تا این حد افزایش نداشته است. از طرفی تنها چند بازیکن استقلال از فصل گذشته طلب دارند که به زودی به آن‌ها هم پرداختی خواهیم داشت. پنجره نقل و انتقالات نیم فصل هم از ۲ اسفند است و هواداران به هیچ وجه نگران نباشند. در جلسه هیات مدیره درباره نحوه تهیه و پرداخت پول بودورف تصمیمات خوبی گرفته شد و قطعاً استقلال در نیم فصل بدون مشکل بازیکنان مد نظر کادرفنی را جذب می‌کند.» مددی درباره مسائلی مثل غذای بازیکنان که آنها در مصاحبه‌های خود به آن اشاره داشتند، چنین واکنشی داشت:« اگر اجازه دهید در روزهای آینده درباره این مسائل صحبت می‌کنم. فقط چند نکته را به صورت کوتاه بیان کنم. اول اینکه در هیچ دوره‌ای به بازیکنان بعد از تمرین ناهار داده نمی‌شد و در دوره مدیریت فعلی این اتفاق رخ داده است. دوم اینکه نوع غذا همواره با نظر پزشک تیم انتخاب می‌شود. سوم اینکه ما اگر بنای صرفه‌جویی در مسائل مالی را داشتیم، تیم را یک روز زودتر به مسجد سلیمان نمی‌فرستادیم. اما در خصوص زمین تمرین هم باید بگویم ما 3 زمین و 2 سالن در اختیار داریم. زمین تهرانسر هم از ۵ اسفند دوباره در اختیار ما قرار می‌گیرد و درباره گلایه‌های بازیکنان در خصوص شرایط زمین انقلاب هم بنده از آقای مظلومی و مسئول نگهداری چمن این زمین توضیح خواسته‌ام.»
کپی