اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

اعتراف به 30 فقره سرقت منزل از طریق بالکن

اعتراف به 30 فقره سرقت منزل از طریق بالکن

سرکلانتر پنجم پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری 2 سارق منزل در مناطق غرب تهران و کشف 30 فقره سرقت خبر داد و گفت: متهمان از طریق بالکن وارد منازل مال باختگان شده بودند.

به گزارش ایران انلاین ،سرهنگ "کیومرث حسنوند"  بیان داشت: در پی وقوع  چند فقره سرقت منزل در مناطق غرب تهران، موضوع به صورت ویژه در دستور کار تیم های عملیات کلانتری های تابعه سرکلانتری پنجم  پلیس پیشگیری قرارگرفت.
وی عنوان کرد: با توجه به شیوه سرقت ها که از طریق  بالکن ساختمان ها انجام شده بود، ماموران این  احتمال  را دادندکه سرقت ها از سوی اعضای یک باند حرفه ای انجام می شود.
سرکلانتر پنجم پلیس پیشگیری تهران بزرگ ابراز داشت: پس از چند روز کار اطلاعاتی، در نهایت مشخص شد که اعضای این باند 3 نفر بوده که با استفاده از یک دستگاه خودروی سواری به محل های سرقت مراجعه کرده اند.
این مقام انتظامی با اشاره به اینکه در تحقیقات پلیسی تصویری از سرکرده باند  به دست آمد،  اضافه کرد: تصویر متهم  در اختیار گشت های انتظامی سرکلانتری قرار گرفت  تا اینکه ماموران کلانتری 154 چیتگر هنگام گشت زنی های هدفمند موفق شدند متهم اصلی پرونده را  در زمانی که  قصد ورود به منزل یکی از شهروندان را داشت، شناسایی و مشاهده کردند در همان نزدیکی یک دستگاه خودروی سواری با یک سرنشین توقف کرده است.
وی خاطرنشان کرد: در این عملیات پلیسی، سرکرده اصلی و راننده خودرو دستگیر و هر دو متهم پس از انتقال به کلانتری به 30 فقره سرقت منزل به از طریق بالکن  با همکاری همدست دیگرشان اعتراف کردند.
سرکلانتر پنجم پلیس پیشگیری پایتخت به شهروندان توصیه کرد: ساکنین طبقات همکف و اول با نصب حفاظ آهنی برای پنجره و بالن می توانند از وقوع سرقت منزل پیشگیری  کنند.

کپی