اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

فروپاشی یک خانواده محترم در «سه‌شنبه‌های لعنتی»

فروپاشی یک خانواده محترم در «سه‌شنبه‌های لعنتی»

محمدمهدی خاتمی که با «سه‌شنبه‌های لعنتی» در جشنواره تئاتر فجر حضور دارد، برپایی این رویداد بازگشت امید بین تئاتری ها دانست.

محمدمهدی خاتمی نویسنده و کارگردان نمایش «سه‌شنبه‌های لعنتی» که در سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر حضور دارد با بیان اینکه نمایش «سه‌شنبه‌های لعنتی» بهمن سال ۹۸ در سالن سایه تئاترشهر اجرای عمومی داشت، گفت: به دلیل شیوع ویروس کرونا سالن‌ها تعطیل شدند و ما ادامه اجرا را در آبان ماه داشتیم و تقریبا ۲۰ روز قبل از جشنواره تئاتر فجر تمرین‌های تکمیلی را انجام دادیم تا در این رویداد هم روی صحنه برویم.

او با بیان اینکه این نمایش یک درام اجتماعی است، عنوان کرد: روایت درباره فروپاشی یک خانواده محترم به دلیل بنیان‌های بیمار اقتصادی و اجتماعی است و مشکلاتی که همه خانواده های ایرانی این روزها درگیرش هستند.

به گفته وی، این کار کاملا واقع‌گرایانه است و در ۶ تابلو ارائه می‌شود. بازیگران گریم خیلی سنگینی هم ندارند و آدم‌ها نقش خودشان را بازی می‌کنند.

خاتمی در پایان با بیان اینکه جشنواره تئاتر فجر ویترینی برای آثار تولیدی یک سال تئاتر ایران است، بیان کرد: براساس فیلترهایی که جشنواره‌ها دارند یک‌سری از کارها برای حضور در جشنواره انتخاب می‌شوند. برگزاری سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر نقطه امیدی است برای اهالی تئاتر و این که صحنه‌ها دوباره فعال شوند، گروه‌ها مشغول کار شوند و مردم برای تماشای نمایش حضور داشته باشند.

«سه‌شنبه‌های لعنتی» جمعه ۱۷ بهمن در سالن قشقایی مجموعه تئاترشهر روی صحنه رفت.

سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر به دبیری حسین مسافرآستانه تا ۲۰ بهمن در حال برگزاری است./صبا

کپی