اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

کلاهبرداری با جعل چک های مسروقه

کلاهبرداری با جعل چک های مسروقه

رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری فردی خبر داد که با جعل چک های سرقتی 10 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود.

به گزارش ایران انلاین سرهنگ کارآگاه "بهزاد اختیاری" اظهار داشت: بیست و ششم آذرماه امسال مردی به پایگاه دوم پلیس آگاهی مراجعه و اظهار کرد، به دلیل آشنایی قبلی که با  فردی به نام "کامران" داشتم، در قبال اخذ یک فقره چک بانکی موعد دار مبلغی وجه نقد به وی قرض دادم؛ ولی در زمان موعد چک به بانک مراجعه کردم، متوجه سرقتی بودن چک موصوف و جعل امضاء مندرج در آن شدم.
وی افزود: تیمی از کارآگاهان برای شناسایی و دستگیری متهم وارد عمل شدند و در پالایش های اطلاعاتی به دست آوردند، متهم  سابقه دار بوده و پیش تر با همین عناوین مجرمانه دستگیر و روانه زندان شده است.
رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی ابراز داشت: مخفیگاه کامران در محله "جنت آباد" شناسایی و با هماهنگی های قضائی وی در مخفیگاهش دستگیر و به پایگاه دوم پلیس آگاهی انتقال یافت. 
این مقام انتظامی با اشاره به اینکه متهم به 8 فقره خرید چک سرقتی و تحویل به مال باختگان اعتراف کرد، افزود: وی در ادامه معترف شد، با  چک های سرقتی 2 دستگاه خودروی سواری معامله کرده و همچنین 5 میلیارد ریال از مال باختگان تحویل و در قبال آن چک های سرقتی تحویل داده است.
وی تصریح کرد: کلیه مال باختگان شناسایی و تلاش و پیگیری کارآگاهان برای دستگیری فروشنده چک های سرقتی ادامه دارد.
سرهنگ اختیاری افزود: کارشناسان ارزش اموال کلاهبرداری شده را 10 میلیارد ریال اعلام و متهم با قرار صادره از سوی بازپرسی دادسرای ناحیه 5 تهران روانه زندان شد.#پلیس

کپی