اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

دبیر سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر: شاهد پیوند تئاتر و جریان اجتماعی جامعه هستیم

دبیر سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر: شاهد پیوند تئاتر و جریان اجتماعی جامعه هستیم

دبیر سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر در رونمایی از نمایشنامه «دکتر هاشمیان» نوشته «محمدجواد صُرامی» گفت: این روزها بیش از هر زمانی شاهد پیوند تئاتر و جریان اجتماعی جامعه هستیم.

به گزارش روابط عمومی سی‌و نهمین جشنواره تئاتر فجر، مراسم رونمایی از نمایشنامه دکتر محمدرضا هاشمیان شب گذشته (شنبه ۱۸ بهمن) پیش از اجرای نمایش تتراکرومات به کارگردانی محمدجواد صُرامی در سالن استاد ناظرزاده تماشاخانه ایرانشهر برگزار شد.

صرامی که نویسنده نمایشنامه دکتر محمدرضا هاشمیان نیز هست، در این مراسم با حضور دکتر سیدمحمدرضا هاشمیان، متخصص مراقبت‌های ویژه بیمارستان مسیح دانشوری، حسین مسافرآستانه دبیر سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر، رضا بصیرت مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی، وحید لک و محسن حسن‌زاده مدیر روابط عمومی سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر برگزار شد، درباره نگارش این نمایشنامه گفت: نمایشنامه دکتر هاشمیان یک نمایشنامه کاملا مستند است . این نمایش که به بحران کرونا و چالش‌های کادر درمان می‌پردازد قابلیت اجرا در سراسر کشور را دارد و امیدوارم گروه‌های نمایشی نیز بتوانند به خوبی از آن بهره ببرند.

افتخار می کنم یک پرستار هستم و همزمان در حوزه تئاتر نیز فعالیت می‌کنم. این نمایش به گوشه‌ای از چالش‌ها و مشکلات مدافعان سلامت در راه مبارزه با بیماری کرونا پرداخته است و خیلی خوشحالم که دکتر هاشمیان یکی از پزشکان متعهد و ایثارگر در این زمینه با من همکاری و مساعدت داشتند.

هنر زنده است

دکتر محمدرضا هاشمیان نیز در این مراسم با تشکر از همکاری اهالی ادب و هنر در همکاری با کادر درمان بیان کرد: اکثر دوستان و هنرمندان حامی پزشکان و پرستاران در خط مقدم مبارزه با این همه گیری خطرناک بوده و هستند. امیدوارم این نمایش و کارهایی از این دست بتواند مظلومیت و تلاش‌های کادر درمان در مبارزه با این بیماری را برای مردم مشخص کند.

فوق تخصص مراقبت‌های ویژه بیمارستان مسیح دانشوری افزود: هرکاری که مدافعان سلامت در این راه انجام می‌دهند در واقع صفحه‌ای است که در تاریخ این کشور به ثبت می رسد؛ خوشبختانه در این جشنواره نیز شاهد هستیم که با تلاش‌های انجام شده در این شرایط همچنان هنر زنده مانده است و جریان فرهنگی هنری در کشور ادامه دارد.

شاهد پیوند تئاتر و جریان اجتماعی جامعه هستیم

حسین مسافر آستانه دبیر سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر نیز گفت: ما در مقطعی قرار داریم که شاهد پیوند تئاتر و جریان اجتماعی جامعه هستیم. خوشبختانه با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد و حمایت‌های انجام شده از تئاتر توانستیم در شرایط سالم و امنی برای عموم جشنواره را برگزار کنیم.

وی ادامه داد: در ابتدای شروع جشنواره دوستان در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی لطف کردند و آزمایش های رایگان از همه سالن‌ها و هنرمندان انجام دادند که شرایط را برای برگزاری بهتر مهیا کرد.

در سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر به نوعی پیوند میان سلامت روحی و جسمی را در جامعه فراهم کردیم و در راستای ارتقای کیفیت زندگی اجتماعی جامعه قدم برداشتیم.

وی همچنین با به فال نیک برشمردن حضور مدافعان سلامت در میان هنرمندان خاطر نشان کرد: امیدوارم که این جریانات در همه بخش‌های هنری از جمله تئاتر ادامه داشته باشد و ما شاهد بازنمایی تلاش مدافعان سلامت و کادر درمان در قالب آثار نمایشی باشیم. در این مراسم به رسم یادبود هدیه‌ای از طرف سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر به دکتر هاشمیان اهدا شد.

سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر فردا (دوشنبه ۲۰ بهمن) با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان می‌دهد.

کپی