اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

وضعیت آبی کرونا در مهاباد بسیار شکننده و ناپایدار است

وضعیت آبی کرونا در مهاباد بسیار شکننده و ناپایدار است

مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد گفت: وضعیت آبی کرونا در این شهرستان بسیار ناپایدار و شکننده بوده و هر لحظه امکان تغییر شرایط به وضعیت خطرناک وجود دارد.

بهاءالدین حسینی روز یکشنبه اظهار داشت: عادی انگاری شرایط و بی‌توجهی به موضوع مهم رعایت پروتکل های بهداشتی منجر به بروز خیز چهارم همه گیری ویروس و بحرانی شدن اوضاع می شود.

وی ادامه داد: وضعیت فعلی کرونا در مهاباد به هیچ وجه پایدار نیست و عادی انگاری همه‌گیری ویروس در شرایط فعلی می‌تواند شرایط را دوباره به حالت قرمز و اعمال محدودیت های اجتماعی تغییر دهد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد اظهار داشت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در شهرستان مهاباد تاکنون ۶ هزار و ۵۹۰ مورد مبتلا به کووید ۱۹ در این شهرستان شناسایی شده است.

حسینی با بیان اینکه در این مدت ۳۲۲ مبتلای قطعی به کرونا نیز جان خود را از دست داده‌اند، گفت: هم اکنون ۱۳ نفر در بخش کرونای بیمارستان مهاباد بستری هستند که از این تعداد سه نفر در بخش مراقبت‌های ویژه ICU بستری هستند.

وی اضافه کرد: از مجموع بستری شدگان چهار مورد مثبت و ۹ مورد مشکوک به ابتلا هستند و یک نفر هم به دستگاه ونتیلاتور وصل است.

حسینی، نسبت به روند صعودی شمار مبتلایان در شهرهای همجوار و کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مهاباد ابراز نگرانی کرد و گفت: رعایت دستورالعمل های بهداشتی طی ۲ ماه آینده و خارج شدن از خیز چهارم فصل سرما بسیار حیاتی است.

وی در پایان نسبت به کاهش استفاده از ماسک و عادی انگاری کرونا از سوی شهروندان ابراز نگرانی کرد گفت: سهل انگاری در استفاده از ماسک و عادی انگاری ویروس کرونا علاوه بر اینکه سلامت شهروندان را تهدید می‌کند، اقتصاد و پویایی شهرستان را هم با چالش جدی روبرو خواهد کرد.

ویروس کرونا از اوایل اسفند در کشور و آذربایجان‌غربی شایع شد و ۱۷ اسفندماه سال گذشته نخستین موارد مثبت کرونا در مهاباد تایید شد./ ایرنا

کپی