اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

مدرن ترین باشگاه سوارکاری استان اردبیل در سرعین افتتاح شد

مدرن ترین باشگاه سوارکاری استان اردبیل در سرعین افتتاح شد

همزمان با دهه مبارک فجر مدرن ترین باشگاه سوارکاری استان اردبیل در شهرستان سرعین افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل در آیین بهره برداری از این باشگاه گفت: برای احداث و راه اندازی این باشگاه سوارکاری بیش از ۴۰ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی هزینه شده است.

وی با اشاره به فعالیت ۶ باشگاه سوارکاری در استان اردبیل افزود: باشگاه سوارکاری ساوالان سرعین در زمینی به مساحت ۱۰ هزار متر مربع احداث و راه اندازی شده و ظرفیت نگهداری ۴۰ راس اسب را دارد.

وی اظهار کرد: شهرستان سرعین به لحاظ داشتن موقعیت جغرافیایی و اقلیم خوب می تواند به یکی از قطب های ورزشی سوارکاری کشور تبدیل شود.

وی با اشاره به زیرساخت ها و ظرفیت های گردشگری و ورزشی شهرستان سرعین بیان کرد: جشنواره های اسب سواری و مسابقات سوارکاری مختلفی می توان در این شهرستان برگزار کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل با تقدیر از سرمایه گذاران بخش خصوصی برای توسعه زیرساخت های ورزشی از جمله سوارکاری اضافه کرد: برای توسعه و پیشرفت این رشته اصیل که ریشه در تاریخ دارد همه باید تلاش کنند.

شهر گردشگری سرعین در۲۷ کیلومتری جنوب غرب اردبیل واقع است، این شهر با داشتن دهها مجتمع آب درمانی ، پیست اسکی آلوارس و نیز دیگر جاذبه های طبیعی و تاریخی یکی ازمهمترین مناطق گردشگری ایران می باشد./ ایرنا

کپی