اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

کلمات کلیدی
مسئول بسیج جامعه پزشکی استان زنجان عنوان کرد

زنجان رتبه پنجم استان‌ها در مقابله با کرونا

زنجان رتبه پنجم استان‌ها در مقابله با کرونا

مسئول بسیج جامعه پزشکی استان زنجان از فعالیت ۲۵ تیم بسیج جامعه پزشکی در قالب طرح شهید رهنمون در راستای مقابله با ویروس کرونا با حضور ۱۳۰ نیروی کارشناس خبر داد.

مشهود تقی‌لو ظهر امروز (۱۸ بهمن‌ماه) در جمع خبرنگاران، با تبریک ایام‌الله دهه‌فجر و نیز سالروز ولادت حضرت زهرا (س)، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران دستاوردهای قابل توجهی در بخش‌های صنعتی و دفاعی و به‌ویژه در حوزه سلامت داشته است که تقویت روحیه ایثار و شجاعت یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه بهداشت و سلامت است.

وی با اشاره به تقویت روحیه ایثار و شجاعت در بین بسیجیان، تصریح کرد: در دوران بحران کرونا، کادر بهداشت و درمان استان با حداقل تجهیزات درمانی و بهداشتی، تلاش زیادی برای پیشگیری و درمان بیماران کردند و در این راه، تعدادی نیز به خیل شهدا پیوستند.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی زنجان با اشاره به مشارکت فعالانه سپاه و بسیج در اجرای طرح‌های مقابله با کرونا، از جمله طرح شهید سلیمانی، گفت: در طول دوران مقابله با ویروس منحوس کرونا، سپاه و بسیج در کنار کادر بهداشت و درمان قرار گرفتند که این مهم قابل تحسین است.

تقی‌لو با بیان اینکه با مشارکت همه جانبه مردم، بسیج و کادر بهداشت و درمان، کرونا در زنجان تقریباً کنترل شده و سیر یکنواختی دارد، افزود: زنجان در مهار بیماری کرونا بالاترین مشارکت بین مردم و مسئولان را در کشور داشته و رتبه پنجم را در بین استان‌های کشور کسب کرده که بسیار حائز اهمیت است.

وی با اشاره به اینکه ۲۵ تیم شهید رهنمون در بسیج جامعه پزشکی تشکیل شده است، بیان کرد: ۱۳۰ نفر در این تیم‌ها ساماندهی شده و فعالیت می‌کنند./ ایسنا

کپی