اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

شرکت ۵ میلیون دانش‌آموز در اردوهای راهیان‌نور

شرکت ۵ میلیون دانش‌آموز در اردوهای راهیان‌نور

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی کشور از برگزاری اردوهای راهیان نور در بستر سامانه شاد و شرکت بیش از پنج میلیون دانش آموز در آن خبر داد.

مجتبی باستان شنبه ۱۸ بهمن ماه در یادواره شهید اسدآبادی شهید محمدرسول رضایی شهید شاخص سال ۹۹ در قشر دانش آموزی کشور که در شهرستان اسدآباد برگزار شد، اظهار کرد: از ۱۵ بهمن تا ۳۰ اسفندماه که احتمالاً تا فروردین سال ۱۴۰۰ نیز ادامه خواهد داشت، با توجه به شیوع کرونا اردوهای راهیان نور در بستر سامانه شاد برگزار خواهد شد و در این اردوهای راهیان نور بیش از پنج میلیون دانش آموز شرکت خواهند کرد.

رئیس سازمان بسیج دانش آموزی مطرح کرد: سعی داریم تا شهید ۱۳ ساله اسدآبادی محمدرسول رضایی در سال ۱۴۰۰ به عنوان شهید شاخص سال معرفی شود و کتاب شهید «محمدرسول رضایی» به تعداد بیشتری منتشر و فرازهایی از این کتاب ارزشمند در سامانه شاد تدریس و تدوین شود.

وی با تأکید بر مطالعه وصیت‌نامه شهدای دانش آموز و شهدای شاخص توسط جامعه و دانش آموزان، با اشاره به بخشی از وصیت نامه شهید والامقام محمدرسول رضایی افزود: وصیت نامه این شهید والامقام حاکی از آن بوده که با علم و دانش و برای رضای خدا و تبعیت از رهبری پا به میدان جبهه های جنگ گذاشته بنابراین باید دست پدر و مادر این شهید عزیز را که حاصل تربیت این والدین گرانقدر بوده است، بوسید.

باستان با بیان اینکه دانش آموزان امروز ما مانند دانش آموزان دهه ۶۰ هستند و هر جا که به آنها نیاز باشد در نظام انقلاب اسلامی پای کار می آیند و از هیچ خدمتی کوتاهی ندارند، تصریح کرد: در شرایط فعلی دانش آموزان امروز نیز با تولید ماسک، اهدای گوشی و تبلت، کمک به مستضعفان، تدریس و ... سعی دارند که پرچم اسلام همواره در دنیا و جهان افراشته باقی بماند.

وی با اشاره به اینکه در جنگ تحمیلی ما با یک جنگ جهانی مواجه بودیم و همه جبهه های کفر از صدام حمایت می کردند، خاطرنشان کرد: آمریکا و هم پیمانانش ۲۷۰ پایگاه نظامی در دنیا دارند که یکی از مهمترین پایگاه  های نظامی آنها در منطقه غرب آسیا که ایران نیز در این منطقه قرار دارد، واقع شده است.

وی با بیان اینکه دانش آموزان ما به عنوان مدیران آینده که قرار است کرسی های مختلف را در اداره کشور به دست بگیرند، باید به چرایی و علت این اقدام آمریکا آگاه شوند و این امر در کلاس های درس برای آنها تبیین و تشریح شود، اضافه کرد: بیش از ۶۰ درصد انرژی اعم از نفت و گاز به منطقه غرب آسیا اختصاص دارد و آمریکا با این اقدام خود بر آن است تا انرژی های منطقه آسیا را غارت کند.

رئیس سازمان بسیج دانش آموزی در ادامه یادآور شد: آمریکا حامی کشور ایران و منطقه آسیا نیست و سعی بر غارت منطقه آسیا را دارد و سردار شهید حاج قاسم سلیمانی برای همین با طرح «خاورمیانه بزرگ» در مقابل آمریکا  ایستادگی کرد و جنگید.

وی همچنین با اشاره به اینکه ۹۰ درصد تجارت دنیا از طریق آب اتفاق می افتد، گفت: یکی دیگر از دلایل استقرار پایگاه های نظامی دشمنان در این منطقه این بوده که تنگه باب المندب، هرمز و مالاکا که مثلث اقتصاد جهانی در این منطقه  هستند را مدیریت کنند و مدیران آینده این کشور باید به نقشه های شوم دشمن آگاه شوند و بدانند که دشمن می خواهد تجارت جهانی منطقه را مدیریت کند.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه باید دانش آموزان ما نگاه بلندی داشته باشند و شهید محمدرسول رضایی ها را اسوه و الگو خود قرار دهند، تصریح کرد: شهید محمدرسول رضایی ها در زمان جنگ تحمیلی جبهه ها را خالی نگذاشتند و امروز دانش آموزان ما نیز باید جبهه های فرهنگی را خالی نگذراند چراکه امروز ما در  بستر جبهه های جنگ نرم قرار داریم و باید در برابر آسیب های اجتماعی این جنگ نرم، در مدارس ارزش های انقلاب را ترویج دهیم و یکی از راه های مقابله با آسیب های اجتماعی در این راستا مطالعه زندگی و وصیت نامه شهدا، برگزاری یادواره ها ی شهدا و تبلیغ مکتب آنها و برگزاری دعای توسل و کمیل در فضای مجازی و حقیقی و مراسم ها دینی و مذهبی برای دانش آموزان است.

باستان با بیان اینکه هر چه مشکل داریم زیر سر آمریکاست، اظهار کرد: هشت سال جنگ تحمیلی، تحریم، برنامه های برجام و طرح خاورمیانه بزرگ از جمله دشمنی های آمریکا با ایران اسلامی بوده است که باید در برابر این نقشه های دشمن ایستادگی کرد.

وی در ادامه بیان کرد: آمریکا هر چیزی حتی دارو برای ایران به جزء دو مورد شامل پهنای باند اینترنت و آخرین مدل های گوشی موبایل را تحریم کرده و نظام حکمرانی دشمن در جنگ نرم این دو است که در همین راستا باید سواد رسانه ای دانش آموزان، جوانان و نوجوانان را ارتقاء داد و در برابر برنامه های آنها برنامه های بومی، ارزشی و انقلابی تولید محتوا کرد.

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت اسدآباد نیز با اشاره به جنگ نرم دشمن تصریح کرد: در حال حاضر در جنگ نرم دشمن یکی از اهداف دشمنان بازگشتن مردم ایران اسلامی از مقاومت و شهادت و ایثار بوده که باید با تقویت فرهنگ و مطالعه وصیت نامه شهدا و برگزاری یادواره ها و استکبارستیزی و تابع ولایت بودن نقشه دشمنان را نقش بر آب کنیم.

سرهنگ امیدعلی الیاسی با اشاره به ثمرات انقلاب اسلامی بیان کرد: باید همه دستاوردهای انقلاب اسلامی در زمینه های مختلف را برای نسل جوان تبیین و تشریح کرده و با این اقدام مانع دروغ پردازی های دشمنان علیه نظام جمهوری اسلامی شویم.

 از سال ۸۹ تاکنون سازمان بسیج دانش آموزی در راستای ترویج سبک زندگی شهدا، هر سال را به نام شهدا نامگذاری می کند و هر ساله یکی از شهدای دانش آموز به عنوان شهید شاخص دانش آموزی در کشور انتخاب می‌شود که امسال در سال ۹۹ این عنوان در بین ۳۶ هزار شهید دانش آموز به نام یکی از شهدای دانش آموزی شهرستان اسدآباد تعلق گرفت و شهید «محمدرسول رضایی» به عنوان شهید شاخص سال در قشر دانش آموزی کشور انتخاب شد.

شهید ۱۳ساله اسدآبادی محمدرسول رضایی در قشر دانش آموزی به عنوان شهید ملی و شاخص سال ۹۹ از شهدای والامقامی است که عکسش در اتاق مقام معظم رهبری نصب شده و این امر برای شهرستان اسدآباد و دانش آموزان اسدآبادی افتخاری بسیار بزرگ به شمار می رود.

شهید رضایی در سال ۵۳ در شهرستان اسدآباد دیده به جهان گشود، عشق وصف ناپذیر این شهید والا مقام در سن کم به دفاع از مام وطن در برابر دشمنان موجب شد تا با دست کاری شناسنامه خود در دوم راهنمایی روانه جبهه حق علیه باطل شود و در بار دوم اعزام خود در عملیات بیت المقدس ۲ به تاریخ ۳۰ دی ماه ۶۶ در حالی که تنها ۱۳سال از بهار زندگی خود را تجربه کرده بود، در ماووت عراق بر اثر اصابت ترکش به سر عاشقانه به شهادت رسید.

شهید رضایی به عنوان کوچکترین شهید شهرستان اسدآباد در وصیت نامه پرمعنای خود که نشان از موج استکبار ستیزی و ولایتمداریش داشت، به همکلاسی و دوستانش وصیت کرده بود «در تشییع جنازه من پرچم آمریکا را به آتش بکشید تا مردم بدانند من ضدآمریکایی و تابع ولایت فقیه هستم» و در تشییع جنازه اش همان اتفاقی افتاد که می خواست، دوستان و همکلاسی ها همان کاری را کردند که او خواسته بود.

/ایسنا 

کپی