اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

کودکانی که آنفولانزای فصلی گرفتند کمتر کرونایی می‌شوند

کودکانی که آنفولانزای فصلی گرفتند کمتر کرونایی می‌شوند
آرزوکیهان

مطالعات امیدوارکننده‌ محققان نشان می‌دهد کودکانی که به آنفولانزای فصلی مبتلا شده و یا واکسن آنفولانزا دریافت کرده‌اند کمتر دچار عفونت‌های کرونا می‌شوند.

به گزارش هلث، تحققات بر 900 کودک در آرکانزاس آمریکا نشان داد که آنفولانزای فصلی می تواند به شکلی کودکان را مقابل کرونا واکسینه کند.

این گروه از کودکان بسیارکم در معرض علائم کرونا قرار می گیرند.تحقیقات روشن کرد که علائمی چون تنگی نفس در این کودکان 33 درصد کمتر خواهد بود.
 

دکتر "آنجالی پاتوردان " از پژوهشگران این مطالعه بیان کرد که رشد یک ویروس مانند آنفولانزا در بدن می تواند توسط عفونت ویروس قبلی مهار شود.کسانی که آنفولانزا گرفته و یا در مقابل آنفولانزا واکسینه شده اند خطر کرونا به مراتب کمتر در آنها دیده شده است.

تداخل ویروسی چیست؟

ما متوجه شدیم که رشد یک ویروس می تواند توسط عفونت قبلی ویروس دیگری در همان میزبان مهار شود به این پدیده تداخل ویروسی می گویند. سلول های انسانی مواد شیمیایی کوچکی مانند "اینترفرون" ایجاد می کنند که توسط سلول های ایمنی برای از بین بردن عوامل بیماری زای مهاجم ساخته می شوند.

اینترفرون ها در سیستم ایمنی بدن باقی می مانند و می توانند باعث آلودگی ویروس های مشابه دیگر شوند که قصد ورود به سلول های انسانی را دارند.
وی افزود: بر خلاف بزرگسالان بارها و بارها مشاهده شده است که کودکان در سراسر پاندمی تحت تاثیر عفونت ویروس کرونا قرار نمی گیرند.

آنها تنها یک درصد از آمار علامتدار بیماری را تشکیل می دهند و حتی کمتر در بیمارستان بستری می شوند و می میرند. ما تنها در حال تحقیق هستیم که کودکان تا چه حدی نقش مهمی در انتقال ویروس کرونا دارند./ ایران آنلاین

کودکان کرونایی بار ویروسی کمتری از بزرگسالان حمل می‌کنند

کودکان انگلیسی بعد از کرونا به این بیماری نادر مبتلا می‌شوند

مشکلات قلبی سهم یک سوم کودکان مبتلا به نوع شدید کرونا

چرا جوانان و کودکان کرونایی روز به روز بیشتر می‌شوند؟

تزریق واکسن آنفلوانزا چه تاثیری بر کودکان کرونایی دارد؟

ابتلای بیش از ۲۰۰ کودک به کووید طولانی در استکهلم

افزایش محسوس تعداد کودکان کرونایی در تهران

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 

 

 

 

کپی