اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

وزیر ورزش و جوانان خانه کبدی کرمانشاه را افتتاح کرد

وزیر ورزش و جوانان خانه کبدی کرمانشاه را افتتاح کرد

مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در ادامه سفر خود به کرمانشاه، خانه کبدی استان را در زمینی به مساحت ۷۵۰ متر مربع افتتاح کرد.

سلطانی فر روز جمعه و در حاشیه افتتاح خانه کبدی کرمانشاه که در مجموعه ورزشی حضرت امام (ره) واقع شده است، اظهار داشت: کبدی کشورمان در جهان حرف های بسیاری برای گفتن دارد.

وی ادامه داد: بسیاری از کشور هند با داشتن ۱۷ هزار باشگاه کبدی به عنوان مهد کبدی دنیا یاد می کنند و آن را قدرت اول جهان می دانند.

سلطانی فر افزود: با این حال در بازی های آسیایی جاکارتا تیم های آقایان و بانوان کشورمان موفق شدند در فینال مسابقات بر آنها غلبه کرده و قهرمان شوند.

کبدی ایران جزو قدرت های بزرگ جهانی است

وزیر ورزش و جوانان یادآور شد: امروز کبدی ایران جزو قدرت های بزرگ جهانی است و تلاش می کنیم با حمایت های بیشتر زمینه موفقیت های آتی را در هر ۲ بخش بانوان و آقایان فراهم کنیم.

وی در پایان کرمانشاه را نیز جزو استان های موفق کبدی کشور معرفی کرد که در سال های اخیر قهرنانان زیادی تحویل ورزش کشور داده است.

 رئیس هیات کبدی استان: کبدی کرمانشاه همواره در کشور جزو استانهای اول بوده 

مختار صیدی رئیس هیات کبدی استان کرمانشاه هم در حاشیه افتتاح خانه کبدی کرمانشاه با اشاره به پیگیری های چندساله هیات کبدی استان برای داشتن یک سالن تخصصی، اظهار کرد: از حدود پنج سال پیش باتوجه به پتانسیل های خوبی که در رشته کبدی داشتیم، پیگیری هایی را برای داشتن یک سالن تخصصی استاندارد آغاز کردیم.

وی تصریح کرد: سرانجام این پیگیری ها از اواخر سال گذشته به نتیجه رسید و با حمایت استاندار و مدیرکل ورزش و جوانان استان یک سالن نیمه کاره در حال ساخت در مجموعه ورزشی امام ره) به هیات کبدی استان اختصاص پیدا کرد.

رئیس هیات کبدی استان مساحت زیربنای این پروژه را 450 متر اعلام کرد و گفت: اداره کل وررش و جوانان استان برای احداث این سالن دو میلیارد و 400 میلیون تومان اعتبار صرف کرده است.

وی افزود: تا پیش از این کبدی کاران استان تمرینات خود را در یکی از سالن های مجموعه ورزشی سجاد(ع) انجام می دادند که سالن استانداردی نبود و از سوی دیگر باتوجه به اینکه این سالن از مرکز شهر تا حدودی دور بود، برخی از علاقمندان به این رشته بواسطه بعد مسافت قید آن را می زدند.

صیدی تاکید کرد: کبدی کرمانشاه همواره در کشور جزو استانهای اول بوده و طی چند سال اخیر تعداد زیادی از ورزشکاران ما به اردوهای تیم های ملی کبدی استاندارد و ساحلی دعوت شده اند.

وی خاطرنشان کرد: باتوجه به وجود این پتانسیل ها و راه اندازی خانه کبدی کرمانشاه، از این پس شاهد رشد بیشتر این رشته در استان خواهیم بود.

رئیس هیات کبدی استان یادآورشد: سالن تخصصی کبدی کرمانشاه در منطقه ای قابل دسترس در سطح شهر دارای دو زمین استاندارد خواهد بود که امکان میزبانی مسابقات کشوری را نیز بریا ما فراهم می کند./ ایسنا

کپی