اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

۲۲ درصد مراجعان به اماکن عمومی در استان همدان ماسک نمی‌زنند

۲۲ درصد مراجعان به اماکن عمومی در استان همدان ماسک نمی‌زنند

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی همدان گفت: ۲۲ درصد مراجعه کنندگان به مراکز خدماتی، صنایع، اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی منتخب این استان از ماسک برای محافظت از خود در برابر ویروس استفاده نکردند.

 لیدا رفعتی افزود: بررسی های صورت گرفته در یک هفته گذشته موید این است که تنها ۷۸ درصد خدمات گیرندگان نسبت به زدن ماسک هنگام حضور در اماکن عمومی اقدام کردند.

وی اضافه کرد: کمترین میزان استفاده از ماسک مربوط به پایانه های مسافربری برون شهری با ۵۷ درصد سپس جایگاه سوخت با ۶۸ درصد، دفاتر پیشخوان ۷۰ درصد، نانوایی ها با ۷۲ درصد و اماکن متبرکه و مساجد با ۷۷ درصد است.

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی همدان میانگین رعایت بهداشت فردی در اماکن عمومی را ۸۵ درصد عنوان و بیان کرد: رعایت بهداشت فردی در برخی از اماکن مطلوب نیست کمترین میزان رعایت این مولفه در یک هفته گذشته متعلق به صنایع تولیدی ۲۵ درصد، پایانه های مسافربری ۵۷ درصد و جایگاه سوخت ۷۸ درصد است.

رفعتی ادامه داد: میانگین استفاده از ماسک توسط خدمات دهندگان به بیش از ۸۵ درصد می رسد و در برخی اماکن نظیر مراکز شماره گذاری و معاینه فنی، زندان، مهدکودک، بخش کشاورزی و دامپروری این رقم ۱۰۰درصد است.

عنوان تعداد بازرسی تعداد رعایت بهداشت فردی استفاده از ماسک توسط خدمات دهندگان استفاده از ماسک توسط خدمات گیرندگان رعایت فاصله گذاری اخطارو معرفی به مرجع قضایی پلمب

ادارات و سازمان ها

۱۰۴ ۱۰۰ ۹۸ ۸۹ ۹۱ ۰ ۰
پلیس+۱۰ ۱۴ ۱۳ ۱۳ ۱۲ ۱۰ ۱ ۰
پیشخوان ۸۲ ۷۳ ۷۶ ۵۷ ۵۵ ۹ ۰
اماکن متبرکه و مساجد ۷۷ ۶۸ ۶۳ ۵۹ ۶۶ ۰ ۰
پایانه مسافربری ۷ ۴ ۶ ۴ ۴ ۱ ۰
مراکز شماره گذاری و معاینه فنی ۳ ۳ ۳ ۳ ۲ ۲ ۰

بانک ها

۹۵ ۸۵ ۹۰ ۸۲ ۷۶ ۰ ۰
جایگاه سوخت ۴۰ ۳۱ ۳۸ ۲۷ ۳۳ ۷ ۰
زندان ۴ ۴ ۴ ۴ ۴ ۰ ۰

آرامستان

۶۷ ۵۶ ۵۷ ۵۴ ۴۷ ۳ ۰

پاساژ

۴۷ ۴۱ ۴۵ ۴۲ ۴۱ ۰ ۰
مدارس ۲۵ ۲۳ ۲۱ ۲۱ ۲۱ ۰ ۰

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی همدان اظهار داشت: میانگین رعایت فاصله گذاری فیزیکی در مراکز خدماتی، صنایع، اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی منتخب این استان در یک هفته گذشته افزایشی نداشته و همچنان نیز ۷۸ درصد است.

رفعتی اضافه کرد: کمترین میزان رعایت فاصله گذاری فیزیکی به ترتیب متعلق به پایانه های مسافربری با ۵۷ درصد، دفاتر پیشخوان و مراکز شماره گذاری و معاینه فنی ۶۷ درصد و آرامستان ۷۰، پلیس +۱۰ حدود ۷۱ درصد و نانوایی و مطب ها ۷۵ درصد است.

وی بیان کرد: در یک هفته گذشته ۲۶۴ واحد به علت رعایت نکردن شیوه نامه های بهداشتی به مرجع قضایی معرفی شدند که بیشترین آنها مربوط به کارگاه و صنایع کوچک زیر ۲۵ نیرو با ۹۵ واحد، ۷۰ سوپرمارکت و خواربارفروشی، ۳۵ نانوایی، ۱۴ رستوران، ۱۱ صنایع تولیدی، ۹ دفتر پیشخوان و هشت فروشگاه زنجیره ای است.

وی افزود: همچنین در این مدت زمان با دستور مقام قضایی ۲۰ واحد از جمله ۹ سوپرمارکت و خواروبارفروشی، هشت نانوایی و سه رستوران در استان همدان پلمب شد.

عنوان تعداد بازرسی

تعداد رعایت بهداشت فردی

استفاده از ماسک توسط خدمات دهندگان استفاده از ماسک توسط خدمات گیرندگان رعایت فاصله گذاری اخطارو معرفی به مرجع قضایی پلمب

مهد کودک

۲ ۲ ۲ ۲ ۲ ۰ ۰

فروشگاه زنجیره ای

۶۹ ۶۴ ۶۶ ۶۰ ۵۹ ۸ ۰
سوپرمارکت و خواروبار فروشی ۲۰۸۵ ۱۷۷۱ ۱۷۴۵ ۱۵۱۶ ۱۶۱۲ ۷۰ ۹
نانوایی ۵۵۷ ۴۴۹ ۴۳۳ ۴۰۴ ۴۱۷ ۳۵ ۸
رستوران ۱۰۲ ۹۳ ۹۲ ۸۶ ۹۰ ۱۴ ۳
بیمارستان و مراکز جراحی محدود ۱۹ ۱۷ ۱۷ ۱۷ ۱۷ ۰ ۰

داروخانه

۸۰ ۷۶ ۷۶ ۶۲ ۷۱ ۳ ۰
مطب ۵۷ ۵۱ ۵۵ ۴۷ ۴۳ ۴ ۰
صنایع تولیدی ۱۷ ۶ ۱۴ ۱۴ ۱۷ ۱۱ ۰
کشاورزی دامپروری ۵ ۴ ۵ ۵ ۵ ۰ ۰
کارگاه و صنایع کوچک ۴۵۰ ۳۷۵ ۴۰۳ ۳۶۸ ۳۶۳ ۹۵ ۰
جمع ۴۰۰۸ ۳۴۰۹ ۳۴۲۲ ۳۱۱۶ ۳۱۴۶ ۲۶۴ ۲۰
 

 

کپی