اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

خانه هنرمندان ایران کجاست؟

خانه هنرمندان ایران کجاست؟

خانه هنرمندان ایران مجموعه فرهنگی و هنری است که در محل یکی از مهم‌ترین باغ‌های قجری موسوم به «فیشرآباد» ساخته شده است. این باغ در دوره ناصرالدین شاه قاجار ساخته شده و در اختیار پسر وی، کامران میرزا، بوده است. وجه تسمیه نام آن نیز برگرفته از باغبان اتریشی آن است.

پس از جنگ جهانی دوم فیشرآباد توسط نیروهای متفقین به عنوان مهمان‌خانه مورد استفاده قرار گرفت و از اینرو، تعدادی ساختمان نظامی به مجموعه اضافه شد. پس از خروج متفقین این باغ در اختیار نیروهای نظامی کشور قرار گرفت تا اینکه در سال ۱۳۷۷ شهرداری تهران این محوطه را به تملک خود درآورد و تصمیم به بازسازی بنا و تبدیل آن به یک مرکز فرهنگی هنری گرفت؛ و در نهایت، در سال ۱۳۷۸ با نام خانه هنرمندان ایران آغاز به کرد.

ساختمان اصلی خانه هنرمندان ایران

در حال حاضر، خانه هنرمندان ایران از جاهای دیدنی تهران است و در آن رویدادهای مختلفی برگزار می‌شود؛ از جمله این رویدادهای هنری و فرهنگی می‌توان به برگزاری گالری‌های هنرهای تجسمی و نمایش فیلم و اجرای تئاتر و همچنین کنسرت‌های موسیقی و فروش صنایع دستی و محصولات هنری ساخته شده به دست هنرمندان کشورمان اشاره کرد.

نشانی

خانه هنرمندان ایران در خیابان طالقانی، خیابان فرصت (موسوی) شمالی، ضلع جنوبی پارک هنرمندان (باغ هنر) قرار دارد.

دسترسی
برای رسیدن به باغ هنرمندان می‌توانید در خط یک مترو در ایستگاه طالقانی از قطار پیاده شده و پس از خارج شدن از ایستگاه با پنج دقیقه پیاده‌روی به سمت غرب در خیابان طالقانی به خیابان فرصت شمالی و پارک هنرمندان برسید. خانه هنرمندان در ضلع جنوبی این پارک قرار دارد./ سیری در ایران

 
 
کپی