اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

۲ طرح فرهنگی و عمرانی در سنندج به بهره برداری رسید

۲ طرح فرهنگی و عمرانی در سنندج به بهره برداری رسید

با حضور "محمدباقر نوبخت" معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه، طرح پلاک کوبی سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی آغاز و پیاده راه فردوسی نیز افتتاح شد.

شهردار سنندج روز پنجشنبه در آیین پلاک‌کوبی سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی اظهار داشت: در روزهای پایانی قرن بیستم یونسکو تصمیم گرفت تا شهرهایی را که در زمینه‌های مختلف فرهنگی و هنری فعال هستند به عنوان شهرهای خلاق معرفی کند.

حشمت الله صیدی افزود: با توجه به داشته‌های غنی شهر سنندج به ویژه در زمینه موسیقی و دارا بودن نام آورانی در این عرصه تصمیم بر این شد تا سنندج هم به عنوان شهر خلاق موسیقی به این سازمان ارائه شود.

وی با بیان اینکه بعد از ۲ سال تلاش توانستیم در سال ۱۳۹۸ یونسکو را متقاعد به این کنیم که سنندج در جمع ۸۰ شهری باشد که داشته‌های خود را ارائه کردند، اضافه کرد: در حال حاضر ۳۰ شهر خلاق موسیقی در جهان داریم که یکی از آنها سنندج است.

شهردار سنندج درخواست هایی هم از معاون رییس جمهوری داشت از جمله تکمیل مجتمع فرهنگی در حال احداث این شهر که ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و قرار است اردیبهشت سال آینده و همزمان با روز "سنه" به بهره‌برداری برسد و نیازمند۵۰ میلیارد ریال اعتبار  است.

صیدی گفت: شهرداری سنندج قصد دارد تا گذر موسیقی، موزه موسیقی و بوستان موسیقی راه اندازی کند که موزه موسیقی نیازمند ۵۰ میلیارد ریال اعتبار است.

محمدباقر نوبخت در این مراسم قول داد ۵۰ میلیارد ریال مورد نیاز مجتمع فرهنگی را تامین کند به شرطی که این مجتمع اردیبهشت سال آینده به بهره‌برداری برسد.

بهره‌برداری از پیاده‌راه فردوسی

معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه در ادامه پیاده راه فردوسی سنندج را افتتاح کرد.

شهردار سنندج در مراسم بهره برداری از این طرح با بیان اینکه مطالعات اولیه این طرح ۱۰ سال قبل شروع شد و مقدمات آن توسط دانشگاه کردستان انجام گرفت، افزود: در انتها خیابان فردوسی به عنوان پایلوت انتخاب و از ابتدای امسال با همت بالای دستگاه‌های اجرایی و دستور استاندار عملیات اجرایی آن آغاز شد.

"صیدی" اعتبار این طرح را ۴۰۰ میلیارد ریال توسط شهرداری و ۱۰۰ میلیارد ریال توسط دیگر دستگاه‌های اجرایی اعلام کرد.

به گزارش ایرنا، افتتاح پارک کوهستانی ۲۰ هکتاری "کوچکه ره‌ش" سنندج و پیاده راه فردوسی سنندج و شرکت در مراسم پلاک‌کوبی سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی در شبکه جهانی شهرهای خلاق یونسکو از برنامه‌های سفر معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در سفر به کردستان است.

همچنین ۱۴۶ کیلومتر راه روستایی در سفر معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در کردستان به بهره‌برداری می‌رسد.

نشست با مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، شرکت در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان، حضور در صداوسیمای مرکز کردستان، بازدید از مراحل ساخت سریال تاریخی سنجرخان، بازدید از پروژه در حال احداث راه آهن همدان – سنندج، بازدید از عملیات اجرایی احداث چهار هزار و ۳۰۰  هکتار باغات مثمر در پایاب سد آزاد از دیگر برنامه های سفر معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در کردستان است.

این ششمین سفر محمد باقر نوبخت به کردستان است و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در این سفر ۲ روز مهمان استان خواهد بود.ایرنا

کپی