اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

بیماران قلبی و ریوی پایتخت همچنان در خانه بمانند

بیماران قلبی و ریوی پایتخت همچنان در خانه بمانند

کیفیت هوای پایتخت امروز -شانزدهم بهمن- از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص ۱۳۷ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس از جمله بیماران قلبی و ریوی، زنان باردار، سالمندان و کودکان است.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸:۳۰ امروز بر روی شاخص ۱۳۱ در شرایط ناسالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۷۷، ازن با شاخص ۲۴، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۹۴ و منواکسید کربن با شاخص ۳۸ بوده است.

ایستگاه مسعودیه منطقه ۱۵ صدرنشین هوای سالم

بر این اساس، ایستگاه‌های مسعودیه منطقه ۱۵ با شاخص ۶۶،   شهرک چشمه منطقه ۲۲ با شاخص ۸۰ و گلبرگ منطقه ۸ با شاخص ۹۰ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را به ثبت رسانده و جزو مناطق سالم بود.

شهرداری منطقه ۲۱ در شرایط ناسالم برای همه گروه ها

همچنین ایستگاه‌های شهرداری منطقه ۲۱ با شاخص ۱۶۳، سوهانک منطقه ۱ و شادآباد منطقه ۱۸ هر دو با شاخص ۱۶۱ از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را ثبت کردند. 

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

۱۹۳ روز هوای سالم در تهران

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۱۹۳ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۹۸ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و ۱۵ روز ناسالم برای همه گروه ها به ثبت رسیده است./ایرنا

کپی