اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

نوبخت: راه‌آهن همدان ـ سنندج قبل از اتمام دولت به بهره‌برداری می‌رسد‌

نوبخت: راه‌آهن همدان ـ سنندج قبل از اتمام دولت به بهره‌برداری می‌رسد‌

ئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از تخصیص یک‌هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار از محل ردیف ویژه برای پروژه‌های نیمه‌تمام استان که تا پایان سال‌جای قابل اتمام است، خبر داد.

محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ظهر امروز در بدو ورود به فرودگاه سنندج پس از استقبال مسئولان استانی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برای چندمین بار وارد استان کردستان شدم و در این سفر طرح و پروژ‌ه‌های سفر قبلی، مورد بررسی قرار داده می‌شود.

وی با بیان اینکه امیدواریم در فرصت باقیمانده از دولت، پروژه‌های نیمه تمام را به اتمام برسانیم، گفت: 26 طرح و پروژه با اعتباری بالغ بر 2 هزار و 300 میلیارد تومان در دستور کار بوده که تاکنون یک‌هزار و 100 میلیارد تومان از اعتبار این پروژه‌ها پرداخت شده و امیدواریم مابقی نیز، هرچه زودتر تحقق پیدا کند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور وعده اتمام پروژه راه‌آهن همدان ـ سنندج را تا قبل از اتمام دولت دوازدهم به مردم داد و تصریح کرد: بررسی مشکل آب شرب سنندج و اجرای عملیات انتقال آب از سد آزاد به تصفیه‌خانه این شهر، از دیگر برنامه‌های این سفر بوده که در این‌باره موافقت‌نامه همکاری نیز منعقد امضاء می‌شود.

وی از احداث 2 هزار واحد مسکونی برای نیازمندان  استان کردستان خبر داد و افزود: امروز کلید یک‌هزار و 700 واحد مسکونی تحویل متقاضیان داده می‌شود و 300 واحد دیگر نیز تا ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

نوبخت از تخصیص یک‌هزار و 200 میلیارد تومان اعتبار از محل ردیف ویژه برای پروژه‌های نیمه‌تمام استان که تا پایان سال‌جای قابل اتمام است، خبر داد و اظهار کرد: این میزان مازاد بر اعتبارات کردستان بوده و تمام سعی و تلاش خود را برای تحقق وعده‌های داده شده به مردم به کار خواهیم برد.

به گزارش تسنیم؛ بهره‌برداری و واگذاری 3400 واحد مسکن محرومان و آسیب‌دیده از سیل در سطح روستاهای استان کردستان، آغاز عملیات اجرایی پروژه آبرسانی از سد آزاد به تصفیه‌خانه آب شرب شهر سنندج و افتتاح پروژه ازن زنی و ارتقای تصفیه خانه آب شرب این شهر، افتتاح پارک کوهستانی 20 هکتاری "کوچکه رش" و پیاده راه فردوسی سنندج، حضور در مراسم پلاک کوبی سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی در شبکه جهانی شهرهای خلاق یونسکو، نشست با مجمع نمایندگان استان در مجلس، شرکت در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه، بازدید از مراحل ساخت سریال تاریخی سنجر خان، بازدید از پروژه در حال احداث راه آهن همدان - سنندج، بازدید از عملیات اجرایی احداث 4300 هکتار باغات مثمر در پایاب سد آزاد از  برنامه‌های سفر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در استان کردستان است./ تسنیم

کپی