اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

آلبوم بی‌کلام «باران عشق» مرحوم ناصر چشم آذر مجدد منتشر می شود

آلبوم بی‌کلام «باران عشق» مرحوم ناصر چشم آذر مجدد منتشر می شود

دفتر موسیقی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در هفته نخست بهمن مجوز ۳۸ تک آهنگ و ۶ آلبوم را صادر کرده است که مجوز انتشار مجدد «باران عشق» مرحوم ناصر چشم آذر در میان این مجوزها بیش از همه به چشم می‌خورد.

با مروری بر آمار صدور مجوز برای آثار موسیقی از سوی دفتر موسیقی، مشخص می‌شود که در این هفته آلبوم های «یاغه» به آهنگسازی فردین رستمی و صدای ابراهیم کهندل پور، آلبوم صوتی (دکلمه) اشعار فارسی، گزیده اشعار ترکان فارسی گوی به خوانندگی شاهرخ نخعی و آهنگسازی نیما نخعی، دو آلبوم «باران شادی ۱ و ۲» با آهنگسازی زنده یاد ناصر چشم آذر از جمله آلبوم هایی هستند که در هفته اول بهمن مجوز انتشار گرفتند.
تک آهنگ های لالایی با آهنگ آریا وش و صدای سینا سرلک و سوگ سیاوش با صدای پرواز همای و آهنگی از مسعود سخاوت دوست از شاخص ترین آثار این هفته بودند.
گزارش صدور مجوز هفتگی دفتر موسیقی هر هفته منتشر می شود.
برای این آثار صرفا مجوز انتشار صادر شده و زمان انتشار آن در اختیار مالک اثر است.

آلبوم «باران عشق» یک آلبوم بی‌کلام اثر ناصر چشم‌آذر در سبک پاپ است.این آلبوم که برای اولین بار در سال ۱۳۷۳ در ایران توسط شرکت فرهنگی هنری طنین صوت منتشر شده دارای ۸ آهنگ است.

کتابی با همین نام در اسفند ۱۳۹۴ شامل زندگی‌نامه ناصر چشم‌آذر منتشر شد. گفتنی است این آلبوم موسیقی اکنون بعد از گذشت بیش از ۲۰ سال از تاریخ انتشار خود هنوز نام خود را در فهرست پرفروش ترین آثار موسیقی پاپ بی‌کلام ایرانی حفظ کرده است./ایرنا

کپی