اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

کاهش6 درصدی تصادفات مرگبار در مازندران

کاهش6 درصدی تصادفات مرگبار در مازندران

رئیس پلیس راهور استان مازندران از کاهش ۶ درصدی تصادفات فوتی و کاهش ۴درصدی تصادفات جرحی طی ۱۰ماهه سال جاری در مقایسه بامدت مشابه سال گذشته خبر داد.

نصرالله بیگلری اظهارکرد: در ۱۰ ماهه سال جاری ۱۴۷ تصادف فوتی و ۳هزار و ۱۱۸ تصادف جرحی در حوزه درون شهری در استان مازندران به ثبت رسید.

وی از فوت ۱۵۷ هموطن و جراحت ۳ هزار و ۶۶۲ شهروند در تصادفات درون شهری طی ۱۰ماهه سال جاری خبر داد و افزود: کشته شدگان تصادفات درون شهری مازندران طی این مدت در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۶درصد کاهش و تصادفات جرحی نیز ۴درصد کاهش داشته است.

رئیس پلیس راهور مازندران با اشاره به اینکه ۴۶ درصد کشته شدگان تصادفات درون شهری عابرین پیاده و ۲۳درصد از این آمار را راکبان موتورسیکلت ها تشکیل می دهند، تصریح کرد: ۱۸درصد از کشته شدگان را افراد ۳۰سال و ۲۵درصد از آنان را افراد بالای ۶۰ سال تشکیل می دهند.

بیگلری عامل جاده ای را از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر افزایش تصادفات دانسته و خاطرنشان کرد: ۲۶۸ نقطه حادثه خیز در معابر درون شهری استان شناسایی شده که ۹۳ نقطه ای از آن رفع نقص شده است.

وی تصریح کرد: شهروندان با استفاده از سرعت مطمئنه، رعایت فاصله طولی با خودروهای جلویی و توجه به قوانین و مقررات رانندگی می توانند در کاهش تصادفات درون شهری یاری گر پلیس باشند.ایسنا 

  

کپی