اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
رییس بنیاد مشتضعفان تاکید کرد

زندگی مسولان باید شبیه به امام خمینی (ره) باشد/شیفته خدمت باشیم نه تشنه قدرت

زندگی مسولان باید شبیه به امام خمینی (ره) باشد/شیفته خدمت باشیم نه تشنه قدرت

رییس بنیاد مشتضعفان گفت: زندگی ما مسولان باید شبیه به امام خمینی (ره) باشد و همه می دانیم که ساده زیستی، اصلی ترین بارزه زندگی امام راحل بود و ما باید در تمام ابعاد زندگی مان به این مرد بزرگ تأسی کنیم.

 صبح امروز و در سومین از روز از دهه مبارک فجر، رئیس و تعدادی از مدیران بنیاد مستضعفان با حضور در مرقد مطهر امام خمینی (ره)، با آرمان های بنیان گذار انقلاب اسلامی و شهدای انقلاب تجدید پیمان کردند.

در این مراسم که در چهل و دومین سالگرد از پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد، سید پرویز فتاح با اشاره به تلاش امام برای خدمت به مردم و محرومین، و همچنین پایه گذاری بنیاد مستضعفان و کمیته امداد توسط امام راحل اظهار کرد: امام خمینی (ره) با انقلاب اسلامی جامعه را زیر و رو کرد؛ ایشان اموال خاندان پهلوی را که با زور و استبداد جمع شده بود، از آنها گرفت و در بنیاد مستضعفان به نام مردم و مستضعفان و محرومین زد و ما وظیفه داریم این راه را تا انتها ادامه دهیم و هدفی جز خدمت به مردم نداشته باشیم.

رئیس بنیاد مستضعفان افزود: بر همین اساس است که هر کار خیری در بنیاد مستضعفان یا کمیته امداد انجام شود ثواب و اجر آن به نام امام خواهد بود و او بود که پایه چنین نهادهایی را گذاشت که هدف وجودی شان، خدمت رسانی به مردم است.

وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) زنده است گفت: امام خمینی (ره) مرد بزرگی بود که در سال ۵۷ مردم ایران و همه ما را دوباره زنده کرد و به ما جان و حرکت دوباره داد. او احیاگر انفاس مردم بود و امروز زمانی است که ما باید با امام راحل و آرمان های بلند بنیانگذار کبیر انقلاب، دوباره بیعت کنیم.

فتاح گفت: اقتدا به امام راحل یعنی عمل به وحدت کلمه، یعنی اتکا به ملت و خدمت به مردمی که عصای موسای ایشان در همه بزنگاه های انقلاب بودند. مردمی که امام بزرگوار عاشق آنها بود و همین ارادت، مردم را نیز عاشق او کرد.

رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه ما باید در تمامی شئونات زندگی، به امام راحل اقتدا کنیم گفت: زندگی ما مسولان باید شبیه به امام خمینی (ره) باشد و همه می دانیم که ساده زیستی، اصلی ترین بارزه زندگی امام راحل بود و ما باید در تمام ابعاد زندگی مان به این مرد بزرگ تأسی کنیم.

وی با اشاره به لزوم خدمت رسانی بیشتر به مردم در وضعیت امروز کشور تاکید کرد: امروز مردم در سختی هستند و ما باید درک درستی از وضعیت مردم داشته باشیم؛ لذا ما در جوار حرم مطهر امام راحل عهد می بندیم که هرچه در توان داریم بکار گیریم تا به مردم خدمت کنیم؛ خدمت به مردمی که جزو والاترین آموزه های دینی، ملی و انقلاب ما است و ما باید شاکر خداوند باشیم که خادم مردم باشیم.

فتاح در پایان خاطرنشان کرد: من به خودم و همه مسئولین تذکر می دهم پایبند به وحدتی باشیم که مورد تاکید بنیانگذار انقلاب بود و همانطور که امام و شهید بهشتی و بزرگان ما تاکید داشتند، شیفته خدمت باشیم نه تشنه قدرت.

 وی در پایان گفت: باید بدانیم همصدا شدن با مردم و خدمت به محرومان و پایین ترین طبقات، بالاترین افتخاری است که نصیب هر انسانی می شود و امیدواریم رهرو واقعی امام راحل و رهبر انقلاب در این مسیر باشیم.

/ایرنا 

کپی