اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

رهایی یک گروگان در البرز

رهایی یک گروگان در البرز

پلیس آگاهی البرز از دستگیری سرکرده اراذل و اوباشی که با قدرت نمایی پوشالی در فضای مجازی اقدام به بزرگنمایی کرده و در پی یک آدم ربایی تحت تعقیب پلیس بود، در کمتر از ۲۴ ساعت به همراه همدستانش در کرج، خبر داد.

سرهنگ محمد نادربیگی گفت: در پی دریافت گزارش یک فقره پرونده آدم ربایی توسط پلیس آگاهی استان، رسیدگی به این پرونده در دستور کار کارآگاهان این پلیس قرار گرفت.

وی اظهار کرد: در تحقیقات اولیه کارآگاهان محرز شد که شاکی در خرید و فروش ارز فعالیت داشته و از طریق سایت‌های خرید و فروش کالا، با این فرد آشنا شده و در روز حادثه به منظور فروش ارز به آدرس اعلامی از سوی خریدار رفته که در یک اقدام غافلگیرانه به همراه دو نفر دیگر وی را محاصره و پس از ربودن و انتقال شاکی به مکانی نامعلوم، تمامی موجودی کارت بانکی او را به مبلغ ۴۵ میلیارد ریال برداشت کرده و پس از سرقت خودرو وی متواری شده اند.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز با بیان این که در بررسی سوابق متهم ردیف اول، محرز شد که وی چندین  فقره سرقت مسلحانه در تهران و کرج و همچنین دو فقره آدم ربایی را در استان های مازندران و تهران در پرونده خود داشته که از سوی پلیس دستگیر و دوران محکومیت تمامی جرایم ارتکابی را سپری کرده است گفت: در حال حاضر نیز به جرم شرارت و قدرت نمایی در فضای مجازی تحت تعقیب پلیس امنیت عمومی استان البرز است.

سرهنگ نادربیگی گفت: با اقدامات اطلاعاتی، در کمتر از۲۴ ساعت هر سه متهم این پرونده در منطقه "حصارکرج" دستگیر شده و از آنها تعداد زیادی قمه، گاز اشک آور و سه دستگاه خودرو پژو و سمند که در هنگام ارتکاب جرم از آن ها استفاده می کردند کشف شد که پس از انتقال به پلیس آگاهی در مواجهه با مستندات و شواهد موجود به جرم خود مبنی بر آدم ربایی و سرقت اعتراف کردند.

وی با اشاره به این که متهم با قدرت نمایی پوشالی در فضای مجازی اقدام به جمع آوری فالوور کرده و تا کنون ۲۰ هزار نفر بازدید کننده دارد اظهار کرد: متهمان برای انجام تحقیقات بیشتر در اختیار پلیس آگاهی استان البرز قرار دارند.

رئیس پلیس آگاهی استان البرزدر پایان خاطرنشان کرد: با توجه به احتمال شرارت و جرایم مشابه از سوی سرکرده این باند، بازپرس دادسرای عمومی و انقلاب کرج، دستور چاپ تصویر بدون پوشش نامبرده را در رسانه های جمعی صادر کرده است، بنابراین از شهروندانی که به این شیوه یا توسط این فرد و همدستانش مورد ربایش، سرقت، شرارت و غیره قرار گرفته اند درخواست می شود برای پیگیری شکایت خود به پلیس آگاهی استان البرز، واقع در میدان طالقانی کرج، ابتدای بلوار تعاون مراجعه کنند.ایسنا

 


 

کپی