اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

32 بار زندان در کارنامه موبایل قاپ حرفه ای

32 بار زندان در کارنامه موبایل قاپ حرفه ای

رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری موبایل قاپ حرفه ای که تا کنون 32 مرتبه روانه زندان شده است، خبر داد و گفت: متهم با 15 شاکی روانه زندان شد.

به گزارش ایران آنلاین ،سرهنگ "علی عزیزخانی" بیان داشت:  دهم دی ماه پرونده ای از کلانتری 152 خانی آبادنو به همراه متهمی  22 ساله به پایگاه هشتم پلیس آگاهی ارجاع که چکیده پرونده نشان از این داشت،  ماموران گشت کلانتری حین گشت زنی در سطح حوزه استحفاظی به راکب و ترک نشین یک دستگاه موتورسیکلت مظنون و با استعلام پلاک انتظامی خودرو مشخص می شود که  موتورسیکلت سرقتی بوده و پس از تعقیب و گریز،  موتورسیکلت متوقف و راکب آن دستگیر، ولی ترک نشین موفق به فرار می شود.
وی عنوان کرد: متهم در کلانتری اظهار داشت، که از سرقتی بودن  موتورسیکلت بی اطلاع است و مرتکب جرمی نشده است.
رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی ابراز کرد: پس از انتقال متهم به پایگاه هشتم، کارآگاهان در گام اول تحقیقات با بررسی سوابق کیفری متهم متوجه می شوند وی تا کنون   32 مرتبه روانه به جرم  زورگیری و کیف قاپی روانه زندان شده است.
این مقام انتظامی با اشاره به اینکه متهم در ادامه  بررسی های پلیسی،  به موبایل قاپی با همکاری همدستش در محله های  خانی آباد، نازی آباد، بریانک، راه آهن و خیابان ولیعصر(عج) اعتراف کرد، تصریح کرد: تا کنون 15 تن از مال باختگان شناسایی و متهم را سارق گوشی های خود معرفی کرده اند.
سرهنگ عزیزخانی افزود : با اعتراف صریح متهم به موبایل قاپی و کشف 15 فقره سرقت به ارزش تقریبی 100 میلیون تومان تلاش کارآگاهان برای شناسایی و دستگیری همدست متواری وی و همچنین شناسایی سایر مال باختگان و کشف زوایای پنهان پرونده همچنان ادامه دارد .
این مقام پلیسی گفت: شهروندانی که در مناطق اشاره شده توسط 2 موتورسوار موبایلشان به  سرقت رفته است می توانند، برای پیگیری پرونده شان به پایگاه  هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ مراجعه کنند.

کپی