اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

میدل ایست نیوز : وزیر خارجه عراق به ایران سفر می کند

میدل ایست نیوز : وزیر خارجه عراق به ایران سفر می کند

پایگاه خبری میدل ایست نیوز عراق امروز (سه شنبه) به نقل از یک منبع دیپلماتیک نوشت که وزیر امور خارجه عراق فردا (چهارشنبه) به تهران سفر می‌کند.

پایگاه میدل ایست نوشت که یک منبع نزدیک به وزارت خارجه ایران به این پایگاه گفته است که فواد حسین وزیر خارجه عراق فردا (چهارشنبه) در ماموریتی اعلام نشده به تهران سفر می کند.

به نوشته این پایگاه، این منبع به جدول دیدارهای وزیر خارجه عراق در تهران اشاره ای نکرد اما انتظارمی رود که وی با مسئولان ذیربط در پرونده عراق نظیر علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی و نیز محمد جواد ظریف همتای ایرانی خود دیدار کند.
این پایگاه افزود: سفر فواد حسین یک روز بعد از پایان سفر جنین پلاسخارت نماینده ویژه سازمان ملل در امور عراق به تهران صورت خواهد گرفت.
میدل ایست نیوز نوشت: وزیر خارجه عراق سپتامبر گذشته در صدر هیاتی به تهران رفت و به گفته وزارت خارجه عراق در آن زمان، پیام شفاهی نخست وزیر کشورش درباره تحولات منطقه را به حسن روحانی رئیس جمهور ایران منتقل کرد.
خبرگزاری العهد نیوز عراق نیز به نقل از یک منبع آگاه در وزارت خارجه این کشور اعلام کرد که فواد حسین وزیر خارجه عراق فردا (چهارشنبه) به تهران سفر می کند./ایرنا

 

کپی