اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

مراقب کلاهبرداران آنلاین در حراج‌های روز مادر باشید

مراقب کلاهبرداران آنلاین در حراج‌های روز مادر باشید

با نزدیک شدن به روز مادر شاهد افزایش حراج های فروشگاه های اینترنتی هستیم ، مراقب کلاهبرداران آنلاین در حراج‌های روز مادر باشید.

به گزارش ایران آنلاین  با توجه به نزدیک شدن ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن و مادر در این ایام شاهد حراج از سوی فروشگاه‌های اینترنتی برای این روز هستیم.
براین اساس بسیاری از کاربران با توجه به محدودیت‌های زمانی و مکانی تلاش دارند تا با خرید از فروشگاه‌های اینترنتی که ارسال محموله را نیز به عهده دارند، بتواند کادوی مورد نظر خود را در روز ولادت حضرت فاطمه (س) به مادر و همسر خود تقدیم کنند.
برای اطمینان از داشتن یک خرید مطمئن  برای واریز وجه کالا، باید به درگاه بانکی که با HTTPS شروع شده باشد مراجعه کنند و از واریز وجه در سایر درگاه های بانکی دوری کنند.
کاربران مدنظر داشته باشند کد امنیتی درگاه‌های‌بانکی با هربار refresh  کردن تغییر می‌کند، ولی معمولا در اکثر صفحات فیشینگ کد امنیتی به صورت عکس بوده وبا refresh  کردن تغییر نمی‌کند.
کاربران فضای مجازی دقت داشته باشند برای وارد کردن اطلاعات حساب، یا نام کاربری و... از صفحه کلید مجازی در نظر گرفته شده توسط درگاه‌های بانکی استفاده کنند و از کیبرد سیستم خود برای وارد کردن اطلاعات استفاده نکنند.

کپی