اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹

ارتش میانمار تمامی پرواز‌ها را تا ماه ژوئن تعلیق کرد

ارتش میانمار تمامی پرواز‌ها را تا ماه ژوئن تعلیق کرد

ارتش میانمار طی اطلاعیه‌ای از لغو کلیه پرواز‌های داخلی و خارجی در این کشور تا ابتدای ماه ژوئن خبر داد.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ارتش میانمار اعلام کرد تمامی پرواز‌های این کشور تا ماه ژوئن به حالت تعلیق درآمده است.

رسانه‌های داخلی میانمار روز سه شنبه گزارش دادند ارتش میانمار، معروف به تاتماوو، پس از بازداشت‌های روز دوشنبه اطلاعیه‌ای مبنی بر تعلیق کلیه پروازها، از جمله پرواز‌های داخلی، صادر کرد. روزنامه میانمار تایمز گزارش داد نسخه‌ای از اطلاعیه ارتش میانمار به هواپیمایی کشور را رویت کرده که بر مبنای آن اجازه پرواز‌های داخلی، بین المللی و امدادی تا ساعت ۲۳:۵۹ به وقت محلی [۱۷:۲۹ به وقت گرینویچ] ۳۱ مه لغو شده است.

ارتش میانمار روز دوشنبه، در شرایطی که ناظران بین المللی آن را کودتای نظامی نامیده اند، یک سال وضعیت اضطراری اعلام کرد. کمیته اجرایی حزب حاکم «اتحادیه ملی برای دموکراسی» در میانمار روز سه شنبه در واکنش به ادامه بازداشت آنگ سان سوچی، از ارتش میانمار خواست تا برای آزادی وی هر چه زودتر اقدام کند. این در حالیست که ارتش میانمار با استقرار خودرو‌ها و نیرو‌های نظامی در پایتخت و نیز برقراری حالت فوق العاده در این کشور سعی دارد اوضاع متشنج در میانمار را در کنترل خود حفظ کند.

«آنگ سان سوچی»، رهبر حزب حاکم و مشاور دولت به همراه «وین مینت»، رئیس جمهوری و شمار دیگری از مقامات ارشد این کشور واقع در جنوب شرق آسیا، در یک یورش در ساعات اولیه صبح روز دوشنبه به وقت محلی بازداشت شدند.

پس از تشدید تنش‌ها میان دولت و ارتش پر نفوذ میانمار طی روز‌های اخیر، ارتش که طبق قانون اساسی این کشور، یک چهارم کرسی‌های پارلمان و کنترل سه وزارتخانه اصلی در دولت سوچی را در اختیار دارد، بامداد دوشنبه دست به کودتای نظامی علیه حزب حاکم زد./ باشگاه خبرنگاران

کپی