اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

پیشنهاد برای نامگذاری معبری به نام «احمد سمیعی»

پیشنهاد برای نامگذاری معبری به نام «احمد سمیعی»

عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر بر لزوم نامگذاری معبری به نام «احمد سمیعی» تاکید کرد و گفت: می توان برای استاد سمیعی تندیسی ساخت و معبری را به نام وی، نامگذاری کرد.

 احمد مسجد جامعی، در دویست و شصت و نهمین جلسه شورای شهر تهران در تذکری گفت: در ماه‌های پایانی قرن، شاهد صدمین سال تولد استاد احمد سمیعی هستیم که صاحب سبک هستند و بنیان های جدیدی را در ارائه فارسی فاخر گذاشت.

وی با بیان اینکه استاد سمیعی در محله سنگلج به دنیا آمد و امیدوارم سلامت باشند، افزود: وی اطلاعات ارزشمندی در تاریخ تهران و فرهنگ تهران در دهه های ۲۰ و ۳۰ دارد. از شهرداری، سازمان زیباسازی و شورا می‌خواهم یاد این چهره ها را در زمان حیاتشان گرامی بدارند.

وی ادامه داد: می توان برای استاد سمیعی تندیسی ساخت و معبری را به نام وی، نامگذاری کرد و حتی به مناسبت صدمین سال وی، برای شهر کارهایی را انجام داد.

مسجد جامعی همچنین با اشاره به درگذشت حسن محجوب مدیرعامل شرکت سهامی انتشار، گفت: وی نیز در تهران منشأ اثر و مادرش از بنیانگذاران مدارس جدید بود و پدرش در حوزه پزشکی فعالیت داشت لذا خواستار نامگذاری معبری هم به نام این چهره فرهنگی پایتخت هستم.

/ایسنا 

کپی