اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹

کلمات کلیدی
مدیر عامل شرکت گاز استان خبر داد

تنها یک گام تا تبدیل یزد به استان سبز کشور

تنها یک گام تا تبدیل یزد به استان سبز کشور

مدیر عامل شرکت گاز استان یزد با اشاره به برخورداری ۹۹ درصد جمعیت شهری و روستایی این استان از نعمت گاز طبیعی، گفت: تنها یک درصد تا تبدیل کامل یزد به استان سبز کشور باقی مانده است.

«علی اکبر میدانشاهی» در نشست مجازی با اصحاب رسانه با بیان این که استان یزد با پوشش بالای ۹۹ درصدی خدمات گازرسانی به جمعیت شهری و روستایی می‌تواند به عنوان استان سبز کشور معرفی شود، عمده جمعیت یک درصدی باقی مانده را مربوط به شهرستان بهاباد خواند و گفت:  عملیات گازرسانی به مناطق باقیمانده این شهرستان نیز آغاز شده و امیدواریم تا نیمه‌‎های سال ۱۴۰۰ این مردم روستاهای این شهرستان نیز از نعمت گاز برخوردار شوند.

وی با بیان این که در حال حاضر ۹۴ درصدی جمعیت روستایی استان از خدمات گازرسانی استفاده می‌کنند، گفت: هر چند گازرسانی به ۹۰ روستای استان در برنامه توسعه پیش بینی شده بود ولی ۱۰۰ روستا تاکنون از این زیرساخت با سرمایه گذاری بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان برخوردار شده‌اند که عمدتاً نیز روستاهای محروم و صعب العبور و کوهستانی یزد بودند.

میدانشاهی ارائه این خدمت را موثر در افزایش جمعیت مولد روستایی و توسعه این مناطق دانست و در ادامه از یزد به عنوان الگوی مصرف انرژی گاز در بخش صنعت یاد کرد و افزود: تاکنون اقدامات موثری در بخش صنعت استان برای جایگزینی گاز طبیعی به جای سایر فرآورده انجام شده و آمادگی برای تامین زیرساختها جهت ارائه این خدمت به تمام صنایع استان وجود دارد.

وی با تاکید بر این که یزد از سال گذشته جهش خوبی را در گازرسانی به صنایع داشته است، گفت: تعداد مشترکین صنعتی استان اکنون به ۸ هزار و ۱۱۰ واحد افزایش یافته که یک رکورد محسوب می‌شود و به تبع، توسعه اشتغال و رونق تولید را نیز به دنبال خواهد داشت.

میدانشاهی به اهمیت جایگاه محیط زیست در توسعه زیرساخت‌های شبکه گازرسانی یاد کرد و گفت: تلاش خود را در راستای همراهی و همیاری با محیط زیست به کار گرفته‌ایم تا بتوانیم نقش زیادی در توسعه هوای پاک استان داشته باشیم لذا تداوم جایگزینی گاز طبیعی را با فراورده‌های دیگر با جدیت در دستور کار داریم.

مدیر عامل شرکت گاز استان در پایان نیز یادآور شد: هدف‌گذاری این شرکت تبدیل کامل استان یزد تا سال ۱۴۰۰ به استان سبز کشور است و در این باره از هر تلاشی فروگذار نخواهیم کرد./ ایسنا

کپی