اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

بانوان قربانی اصلی جرائم سایبری

بانوان قربانی اصلی جرائم سایبری

فرمانده انتظامی استان اصفهان بانوان را قربانیان اصلی جرائم سایبری و درگاه‌های اینترنتی خلافکار در این خطه عنوان کرد.

سردار محمدرضا میرحیدری که روز سه شنبه در جمع خبرنگاران سخن می گفت، افزود: برای اولین بار در کشور فوریت‌های سایبری در استان اصفهان تشکیل شده است.

فرمانده انتطامی استان اصفهان اضافه کرد: تاکنون یک هزار و ۴۸۱ سایت مجرمانه در استان اصفهان شناسایی و هشت طرح عملیاتی اجرا شده و  از ۹۶۳ واحد صنفی در اصفهان بازدید صورت گرفته است.
وی تصریح کرد: بیشترین این سایت‌های مجرمانه متعلق به زنان و فروش محصولات مربوط فروش کالا به بانوان بوده است این در حالی است که برداشت اینترنتی وجوه نقد در استان اصفهان ۵۵ درصد کاهش و کلاهبرداری رایانه‌ای ۱۴ درصد رشد داشته است.

انواع سرقت در استان اصفهان چهار درصد کاهش یافت

فرمانده انتظامی استان اصفهان در ادامه از کاهش چهار درصدی انواع سرقت در این خطه در سالجاری در مقایسه با سال گذشته خبر داد و گفت:  امسال ۵۰ درصد افزایش انهدام باندهای سرقت و ۲۷ درصد افزایش دستگیری‌های سرقت و کاهش ۴ درصدی وقوع سرقت در استان داشته ایم.

فرمانده انتظامی استان اصفهان به ارزیابی عملکرد پلیس و سامانه فوریت های پلیس ۱۱۰ اشاره کرد و گفت: در ۱۰ ماه سالجاری سه میلیون و ۹۲۴ هزار و ۵۳۵ تماس با مرکز ۱۱۰ برقرار شده است که ۸۴ درصد این تماس‌ها یعنی معادل سه میلیون و ۲۰۰ هزار عملیات بوده است که معادل روزانه ۵۲۴ عملیات می‌شود.

وی با بیان اینکه این امر نشان اعتماد مردم اصفهان به پلیس است،گفت: طرح های قضایی زندان زدایی در شرایط سخت کرونایی را با تغییر قوه قضاییه و سیاست های آن پیگیر هستیم و تا کنون ۱۰ هزار زندانی به مرخصی و آزاد شده اند.

وی همچنین گفت: تحریم‌های ظالمانه دشمنان برای کاهش عظمت و اقتدار کشور و نظام پابرجاست اما با عنایت الهی همچنان استوار به حرکت خود ادامه و تکیه گاهی برای مظلومان هستیم.
وی با اشاره به اینکه شرایط اقتصادی باعث شده استمردم زندگی خود را به سختی بگذرانند،افزود: ما معتقدیم کسانی که اغتشاش ایجاد می‌کردند اکنون خود امروز دچار گرفتاری شده و قدرت آنها در هم شکسته شده است.
فرمانده انتظامی استان اصفهان تصریح کرد:در نظام مقدس جمهوری اسلامی مردم باوجود  همه مشکلات پای نظام جمهوری اسلامی خود هستند و در حفظ امنیت داخلی و نیز حمایت و پشتیبانی ملت های فرامنطقه‌ای با نگاه حمایتی کشورهای مظلوم را  مورد حمایت قرار می‌دهند.
وی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی در بحث امنیت عمومی و داخلی نقش کلیدی و محوری و رسالت سنگینی دارد،گفت: بهترین واژه افتخارآمیز سخن رهبر معظم انقلاب است که نیروی انتظامی را نشانه اقتدار ملی دانسته هرچند ما معتقد هستیم تا رسیدن جایگاه پلیس در نظام مقدس جمهوری اسلامی فاصله داریم اما هدف ما رسیدن به جایگاهی است که پلیس باید حرکت کند و در خدمت مردم بزرگ و شریف باشد.

افزایش جرائم جنایی و قتل در اصفهان

فرمانده انتظامی استان اصفهان  در ادامه گفت: بخش جرائم جنایی در اصفهان با افزایش ۵.۹ درصد قتل مواجه بوده است که بیشترین آن در سه ماه اخیر روی داده است و علت آن متاثر از وضع معیشت اقشار ضعیف و بیشتر ارتکاب جرم توسط اتباع خارجی و مهاجرین بیگانه بوده است.
وی به کاهش۴۶ درصد کاهش آدم ربایی در استان اشاره کرد  و گفت: در این زمینه ۱۱۷ درصد رشد کشفیات داشته‌ایم.
کاهش ۵ درصدی تصادفات فوتی در اصفهان
سردار میر حیدری در ادامه با بیان اینکه در هشت ماه گذشته با کاهش ۴۷ درصدی تصادفات خسارتی در استان اصفهان مواجه بوده ایم،بیان داشت: روزهای شنبه پرحادثه‌ترین روزهفته و ساعت ۱۴ تا ۱۶ عصر پرحادثه ترین ساعت روز است که بیشترین علت تصادفات  عدم توجه به جلو گزارش شده است.
وی همچنین برخورد با خودروهای فاقد معاینه فنی را با افزایش ۷۸ درصد عنوان کرد وافزود: در اعمال قانون کامیون‌ها  ۷۱.۸ درصد رشد داشته ایم.
وی آمار تصادفات برون شهری را با کاهش ۱۹ درصدی  افراد فوتی و افراد مجروح ناشی از تصادفات بدون شهری در ۱۰ ماهه گذشته را با  ۲۱ درصد کاهش عنوان کرد و گفت: سهم خودروی سواری منجر به فوت ۳۶ درصد و سهم خودروهای سنگین در فوتی‌ها  ۸ درصد بوده است.

سردار میر حیدری در پاسخ به خبرنگار ایرنا در خصوص خصوص اعمال قانون برای موتور سیکلت‌ها اظهارداشت: نوع بهره‌برداری از موتور سیکلت در کشور از اساس درست شکل نگرفته است و باعث اذیت مردم شده اما میزان توقیفی موتور سیکلت ها نشانه اعمال قانون پلیس است.
این مقام انتظامی با اشاره به قیمت پایین موتور سیکلت گفت: کارخانه‌های تولید کننده موتورسیکلت باید کار فرهنگی کنند و در کاهش جرائم موتور سیکلت نقش داشته باشند.

ترخیص موتورسیکلت های توفیقی بدون محدودیت

سردار میرحیدری در ادامه اضافه کرد:رفع توقیف موتور سیکلت‌ها از مهر تا پایان بهمن امسال بدون سختگیری و کمترین هزینه ممکن که حق صاحبان پارکینگ است،اجرا می شود.
فرمانده انتظامی استان اصفهان اضافه کرد: تا کنون  ۱۱ هزار دستگاه موتور سیکلت ترخیص شدند بالای ۴۵ هزار  موتورسیکلت هنوز در توقیف هستند.
وی  همچنین به کشفیات قاچاق سوخت و شیرخشک در اصفهان اشاره و افزود:تاکنون ۱۰۰ تن شیر خشک قاچاق در اصفهان کشف شده است که از طریق پلیس امنیت اقتصادی اصفهان در حال پیگیری است تا مبادی صادرات آن فراهم و جلوی قاچاق آن گرفته شود.
وی قاچاق سوخت را با کاهش ۶۰ درصدی عنوان و بیان داشت: ۹۰درصد کشفیات مربوط به سوخت گازوئیل و مازوت بوده است.
سردار میر حیدری اضافه کرد:۶۲ درصد جرائم استان اقتصادی و کلاه برداری و ۱۴ درصد سهم سایر جرائم اصفهان بوده است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان اضافه کرد: در ۱۰ ماه گذشته در زمینه مزاحمت‌های اینترنتی شاهد ۳۰ درصد رشد در اصفهان بوده ایم.

وی در بخش کشفیات مواد مخدر گفت: ۴۵ تن انواع مواد مخدر در استان اصفهان در ۱۰ ماه گذشته کشف شده است که این میزان با ۲۱ درصد افزایش نسبت به سال قبل  روبه رو بوده است.

۵ هزار و ۶۳۰ دستگاه ماینر در اصفهان کشف شد

فرمانده انتظامی استان اصفهان به کشف پنج هزار و ۶۳۰ دستگاه ماینر در استان اصفهان اشاره و افزود: شاهین شهر با یک هزار و ۴۵۱ دستگاه، شهرضا با ۸۷۳ دستگاه و اصفهان با ۷۵۱ دستگاه اولویت کشف دستگاه ماینر ارز دیجیتالی داشته است.

وی در ادامه در خصوص اقدامات پلیس پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر گفت: ۱۱ هزار و ۹۲۹ نفر در ارتباط با جرائم مواد مخدر استان اصفهان دستگیر شدند و ۸۰ باند قاچاق نیز  از میان رفت.
تامین امنیت مناطق کویری اصفهان

فرمانده انتظامی استان اصفهان بیان داشت  به تازگی در بحث امنیت کویرهای اطراف اصفهان با استان‌های مجاور تعاملاتی صورت گرفته است و نیز  پهبادهایی در اختیار پلیس قرار گرفته است تا از این طریق ضریب امنیت کویر را افزایش دهیم.

وی در ادامه نشست خود به جرائم آدم ربایی اشاره کرد و گفت: ۴۶ درصد کاهش و ۱۱۷ درصد افزایش کشفیات نسبت به سال قبل داشته‌ایم.
میرحیدری گفت:همه گروگانگیران بالای ۱۴ سال سن داشتند و  بیشترین علت وقوع این جرم نیز  اختلاف حساب بر سر توزیع مواد مخدربوده است. ایرنا 

کپی