اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

شجاعی: دیگر سراغ نامزد نیابتی نخواهیم رفت

شجاعی: دیگر سراغ نامزد نیابتی نخواهیم رفت

دبیرکل مجمع زنان اصلاح طلب در توضیح راهکارهای این تشکل برای تاثیرگذاری در انتخابات، گفت: دیگر سراغ نامزد نیابتی و ائتلافی نخواهیم رفت و اگر نامزد اصلاح طلب توانمندی داشته باشیم از او حمایت می‌کنیم؛ در غیراین صورت با ارائه برنامه، نظام و دولت آینده را یاری می‌کنیم.

زهرا شجاعی دبیرکل مجمع زنان اصلاح طلب در نشست مجازی این تشکل اصلاح‌طلب، با توضیح جزییات کنگره روز جمعه- هفدهم بهمن- مجمع زنان اصلاح طلب و با تبریک ایام الله دهه فجر و ورود تاریخی امام (ره) به میهن اسلامی و ولادت حضرت زهرا (س) و روز زن ابراز امیدواری کرد این بزرگداشت‌ها زمینه ای برای شناخت مسائل و مشکلات زنان و برای بهبود شرایط آنها و پاسخ به مطالبات آنها باشد.

دبیرکل مجمع زنان اصلاح طلب در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا درباره نامه ۱۲۶ فعال اصلاح‌طلب به رییس دولت اصلاحات و انتقاد از نهاد اجماع‌ساز گفت: از این نامه بوی مخالفت احساس نمی‌شود،  بلکه در این نامه طرح و پیشنهاداتی مطرح شده است. حتی برخی از افراد امضاء کننده نامه عضو نهاد اجماع ساز جدید اصلاح‌طلبان هستند. طرح‌های مطرح شده برای ما ارزشمند است و وظیفه این نهاد اخذ نظرات اصلاح طلبان و به کار بستن این پیشنهادات است.

شجاعی افزود: به نظر نمی‌رسد این نامه دلیل مخالفت باشد، برخی از این طرح‌ها مانند «سرا» و ایجاد بانک اطلاعاتی از اصلاح طلبان، در شورای عالی سیاست‌گذاری جبهه اصلاح‌طلبان هم مطرح شده بود خوب و کاربردی هستند. این نهاد کمیته و کارگروه دارد که از صاحب‌نظران مختلف دعوت خواهد کرد و آنچه مهم است اراده برای وحدت و انسجام است که خوشبختانه وجود دارد.

وی همچنین درباره نامزد اصیل یا ائتلافی (نیابتی) اصلاح‌طلبان برای نامزدی انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ ریاست‌جمهوری هم گفت: هنوز به موضوع مصادیق در انتخابات ورود نکرده ایم و مصوبه ای نداشتیم اما معتقد هستم که دیگر سراغ نامزد نیابتی و ائتلافی نخواهیم رفت. دیدگاه آقای خاتمی هم این است که از نامزد اصلاح طلب توانمند که ما توان دفاع از او  را داشته باشیم و او هم توان انجام کار را داشته باشد مورد حمایت قرار می‌گیرد. در غیراین صورت با ارائه برنامه، نظام و دولت آینده را یاری خواهیم کرد./ ایرنا

کپی