اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

کلمات کلیدی
استاندار تاکیدکرد:

تشکیل صف در هر نقطه ای از خراسان شمالی ممنوع

تشکیل صف در هر نقطه ای از خراسان شمالی ممنوع

استاندار خراسان شمالی گفت: تشکیل هرگونه صف برای دریافت کالا و تجمع مردمی خارج از پروتکل های بهداشتی ممنوع است.

محمد علی شجاعی در ستاد استانی مدیریت ویروس کرونا تمام دستگاه های اجرایی متولی را موظف به ارائه طرح ویژه برای عید نوروز کرد و افزود: این طرح از دهم اسفند تا بیست فروردین ماه سال آینده خواهد بود تا از روند رو به افزایش شیوع ویروس کرونا جلوگیری شود.

وی بیان کرد: از هرگونه تجمع باید جلوگیری شود تا از خیز مجدد شیوع ویروس کرونا خودداری شود و بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا برای ۲۲ بهمن ماه هیچ راهپیمایی صورت نخواهد گرفت.

شجاعی در ارتباط با تشکیل کلاس های درس افزود: اگر تشخیص به رعایت پروتکل های بهداشتی داده شده کار باید انجام شود و زمانی که کلاس درسی بیش از حد مجاز دارای دانش آموز بود نباید تشکیل شود.

وی خاطرنشان کرد: جان خانواده ها و اطرافیان دانش آموز حائز اهمیت تر از حضور خود دانش آموز در مدارس است بنابراین نظارت جدی این کار بر عهده فرمانداران و مدیریت آموزش و پرورش است در صورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی فرمانداران باید پاسخگو باشند.

شجاعی با بیان اینکه یکی از علل شیوع بیشتر ویروس کرونا تجمع مردمی در بانک ها است تصریح کرد: باید بانک ها با توجه به اینکه به پایان سال نزدیک می شویم تدابیر لازم را اتخاذ کنند چون در غیر این صورت وارد پیک جدید بیماری کرونا می شویم.

وی اظهارکرد: اگر بانک ها این موارد را رعایت نکنند طبق مصوبه ستاد استانی مدیریت ویروس کرونا، بانک مورد نظر پلمپ خواهد شد.

نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه شهرستان فاروج کمترین میزان استفاده از ماسک را دارد، افزود: شهرستان بجنورد۶۰ درصد، راز و جرگلان۷۶درصد، اسفراین۷۰درصد، گرمه ۷۸درصد، مانه و سملقان۸۲درصد، شیروان۸۲درصد و جاجرم۹۴درصد میزان استفاده از ماسک است که باید وضعیت به سمت تعادل پیش برود.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه بیشترین مراودات ما با استان‌های خراسان رضوی، گلستان و مازندران است باید با ارائه طرح این میزان کاهش یابد.

شجاعی اظهارکرد: یکی از معضلات ما در بحث ویروس کرونا دیر مراجعه کردن مردم به بیمارستانها است که باید اطلاع رسانی های بیشتری صورت گیرد.

نماینده عالی دولت در استان تاکید کرد: از این به بعد سفرهای استانی مدیران که با تجمع همراه است، ممنوع می باشد و سفرهای رسمی باید در قالب دستورالعمل های بهداشتی صورت گیرد./ ایرنا

کپی