اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

ماسکی که ویروس های مضر را نابود می کند

ماسکی که ویروس های مضر را نابود می کند

ماسک‌های طبی معمولاً ذرات خطرناک ویروسی را بلوکه می‌کنند، اما به تازگی ماسک جدیدی تولید شده که قادر به نابودی ویروس‌های مضر است.

 این ماسک ان ۹۵ با نام کامل Respokare NIOSH N۹۵ توسط شرکت چینی اینونیکس تولید شده و از فناوری جدیدی برای شکار و نابودی ذرات آلوده به ویروس و باکتری استفاده می‌کند.

این ماسک تنفسی نیز به صورت چندلایه طراحی شده و متشکل از چهار لایه است. لایه داخلی و چسبیده به دهان برای تضمین راحتی دهان و مقاومت در برابر آب طراحی شده است. لایه دوم لایه فیلتر است که ذرات شکار نشده توسط دو لایه سوم و چهارم را شکار می‌کند. لایه سوم دارای یون‌های مسی و روی است که موجب نابودی پروتئین‌ها، اسیدها و چربی‌های باکتری‌ها و ویروس‌ها می‌شود. این کار در عرض تنها چند دقیقه انجام می‌شود. لایه چهارم نیز برای شکار ذرات تنفسی خطرناک ترشح شده از سوی دیگر افراد با استفاده از نوعی پلاستیک خاص سازگار با رطوبت در نظر گرفته شده است.

مزیت لایه اول این ماسک در مقایسه با ماسک‌های دیگر این است که مانع از بر جای ماندن ذرات خطرناک و آلوده بر روی سطح این لایه می‌شود و آنها را از بین می‌برد.

شرکت سازنده مدعی است که این ماسک از مقاومت ۹۹.۹ درصدی در برابر ویروس کرونا و ویروس‌های دیگر این خانواده مانند سارس و مرس برخوردار است. همچنین با استفاده از این ماسک می‌توان جلوی ابتلاء به انواع آنفولانزا را تا حد ۹۹.۹ درصد گرفت. قیمت بسته‌های ۲۰ تایی این ماسک ۶۰ دلار است./مهر

کپی