اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

اشعار علی معلم دامغانی روی «میز شعر» تلویزیون

اشعار علی معلم دامغانی روی «میز شعر» تلویزیون

«میز شعر» این هفته از برنامه «شب ادبیات»، شعر و شخصیت علی معلم دامغانی را واکاوی خواهد کرد.

«شب ادبیات» از مجموعه «شب‌های هنر» شامل دو بخش است که با عناوین «میز شعر» و «میز روایت» هر هفته دوشنبه‌ها روی آنتن می‌رود.

در بخش نخست این برنامه با عنوان «میز شعر» با اجرا و کارشناسی علیرضا بهرامی، دوشنبه این هفته ـ ۱۳ بهمن ماه ـ شعر و شخصیت علی معلم دامغانی  با حضور محمدرضا تقی دخت ـ شاعر و پژوهشگر ـ واکاوی خواهد شد.

علی معلم دامغانی در شمار شاعران نسل اول انقلاب اسلامی ایران است و بسیاری از شعرهای مطرح دوران انقلاب و دفاع مقدس از سروده‌های اوست. او همچنین ترانه‌هایی برای بعضی از خوانندگان همچون محمد اصفهانی، محمدرضا شجریان و مجید اخشابی سروده‌ است.

همچنین «میز روایت» این برنامه، موضوع «انسان ایرانی و روایت؛ انقلاب ایران» را با اجرا و کارشناسی محمدرضا شرفی خبوشان و حضور ابراهیم اکبری دیزگاه ـ نویسنده ـ بررسی خواهد کرد.

«شب ادبیات» کاری از گروه ادب و هنر شبکه چهار سیما، به تهیه‌کنندگی احسان وحیدزاده و سردبیری دکتر حامد صلاحی، دوشنبه شب‌ها حدود ساعت ۲۳ از این شبکه پخش می‌شود.

مجموعه برنامه‌های «شب‌های هنر» با اجرای جواد مولانیا، سه شب در هفته، از یکشنبه تا چهارشنبه از شبکه چهار سیما پخش می‌شود./ایسنا

کپی