اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

دبیرکمیسیون ماده ۱۰ از تشکیل «جبهه وحدت ملی» خبر داد

دبیرکمیسیون ماده ۱۰ از تشکیل «جبهه وحدت ملی» خبر داد

دبیر کمیسیون ماده ۱۰ نحوه فعالیت احزاب و گروههای سیاسی با بیان اینکه سازوکار اجماعی اصلاح‌طلبان هنوز به اطلاع این کمیسیون نرسیده است، گفت: تقاضای جبهه وحدت ملی از سوی احزابی چون تدبیر و توسعه ایران اسلامی، ثقلین، اعتلای اسلامی لرستان و جمعیت هم اندیشان البرز به اطلاع کمیسیون رسیده است.

حمزه امرایی روز دوشنبه در نشست خبری کمیسیون ماده ۱۰ نحوه فعالیت احزاب و گروههای سیاسی با تشریح گزارش عملکرد این کمیسیون، گفت: در جلسه امروز شرایط مسوولان شعب استانی چهار حزب در کمیسیون بررسی شد. در این چارچوب شرایط مسوول شعبه کردستان حزب همدلی مردم تحول خواه، شعبه بوشهر حزب جامعه اسلامی کارگران و دفتر آذربایجان شرقی حزب مجمع دانش اموختگان ایران اسلامی  و مسول شعبه اردبیل مجمع دانش اموختگان ایران اسلامی بررسی و تایید شد.

مدیرکل دفتر امور سیاسی وزارت کشور گفت: در این جلسه گزارش هزینه کرد یارانه  ۱۶ حزب و گروه سیاسی در سال ۹۶ به اطلاع کمیسیون رسید.

امرایی گفت: در این جلسه تشکیل جبهه وحدت ملی با عنایت به مفاد قانون اعضا به اطلاع اعضای کمیسیون رسید. اعضای عضو این جبهه  شامل حزب تدبیر و توسعه ایران اسلامی و حزب اعتلای اسلامی لرستان و جمعیت هم اندیشان استان البرز و حزب ثقلین چهار حزبی بودند که تقاضای جبهه وحدت ملی را دادند و به اطلاع کمیسون رسانده شد. قرار شد موضوع فعالیت جبهه به اطلاع کمیسیون برسد.

مدیرکل دفتر امور سیاسی وزارت کشور بیان کرد: همچنین شرایط دبیرکل پیشنهادی جمعیت یاران انقلاب اسلامی،  شرایط اساسنامه انجمن اقلیت دینی مربوط به شورای خلیفه گری اصفهان و جنوب در کمیسیون مطرح و تایید شد.

امرایی در پاسخ به خبرنگار ایرنا مبنی بر اطلاع کمیسیون ماده ۱۰ از سازو کار اجماعی اصلاح‌طلبان، گفت: تاکنون در این زمینه تقاضای از سوی جبهه اصلاح طلبان دریافت نکردیم./ ایرنا

کپی